Zawierciańscy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież paliwa. Sprawca włamał się do zbiornika paliwa ciężarówki i próbował spuścić z niego olej napędowy.

Policjanci patrolujący miasto zauważyli samochód osobowy zaparkowany w ustronnym miejscu. W trakcie dojścia do niego zauważyli przy baku ciężarówki dwa plastikowe pojemniki, rurkę do spuszczania paliwa oraz łom, którym wyłamano korek wlewu. Kilkadziesiąt metrów dalej ukrywał się 46-letni mężczyzna.

W zaparkowanej osobówce należącej do niego policjanci znaleźli dwa kolejne zbiorniki i narzędzia mogące służyć do włamań. W seacie ukryte były również narkotyki. Wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina.

Zatrzymany zawiercianin miał już na swoim koncie podobne włamania. Aktualnie śledczy ustalają, czy ma on związek z innymi kradzieżami paliwa zgłoszonymi w ostatnim czasie na terenie powiatu. Na wniosek śledczych, sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Recydywiście grozi 15-letni pobyt w więzieniu.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here