Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza wygrali w Krośnie i potwierdzili aspiracje do gry w play offie.

Klub z Dąbrowy Górniczej, mimo problemów, nie poddają się i walczą o udział w play offie. Po domowej porażce z Legią Warszawa, podopieczni Jacka Winnickiego musieli pokonać w Krośnie Miasto Szkło. Tak też się stało. Dąbrowianie pewnie wygrali 97:86.

– Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Pokazuje to, że cały czas walczymy i jesteśmy w grze. Widać, że zawodnicy oddają serce na parkiecie i grają z pełnym zaangażowaniem. W zespole panuje dobra atmosfera i to jest bardzo ważne – podkreśla trener Jacek Winnicki.

Początek meczu nie był jednak obiecujący. Gospodarze szybko przejęli inicjatywę i po trójce Jordana Loveridge’a prowadzili 9:4. Zagłębiacy błyskawicznie odpowiedzieli serią 9:0. Świetnie spisywał się Mathieu Wojciechowski. Był praktycznie nie do zatrzymania. Skuteczni byli też Cleveland Melvin, Bartłomiej Wołoszyn i Szymon Łukasiak. Po pierwszej kwarcie MKS prowadził 27:20.

W drugiej kwarcie było jeszcze lepiej. Dąbrowianie cały czas dominowali i po pierwszej połowie, po trafieniu Jakuba Kobla, prowadzili już 49:39.

Na początku trzeciej kwarty, dzięki Wojciechowskiemu, który w kilka minut rzucił osiem punktów, MKS odskoczył nawet na 20 punktów (61:41). Nieźle prezentował się też Ben Richardson, a po rzutach wolnych Bartłomieja Wołoszyna po 30 minutach było już 78:60.

W czwartej kwarcie ekipa z Krosna próbowała odrobić straty. Dzięki Filipowi Putowi i Pawłowi Krefftowi gospodarze zbliżyli się na 10 punktów. Wojciechowski i Melvin na więcej już jednak nie pozwolili. Drużyna trenera Jacka Winnickiego zwyciężyła ostatecznie 97:86.

– To był dla nas arcyważny mecz. Mamy teraz trudną sytuację kadrową, ale mimo to udało nam się sprostać temu trudnemu zadaniu. Bardzo dobrze zagraliśmy w obronie, zdarzały nam się też straty i cały czas nad tym pracujemy. Wygrywamy i szykujemy się do kolejnego meczu w Koszalinie – skomentował Jacek Winnicki, trener dąbrowian.

Najlepszym graczem MKS-u był Mathieu Wojciechowski z 27 punktami i 5 zbiórkami. W ekipie gospodarzy Maciej Bojanowski zanotował 26 punktów i 12 zbiórek.

Wyjazdowy mecz z AZS-em Koszalin zostanie rozegrany w poniedziałek (7 stycznia). Początek o godz. 19.00.

Miasto Szkła Krosno – MKS Dąbrowa Górnicza 86:97 (20:27, 19:22, 21:29, 26:19)

Krosno: Bogucki, Bojanowski 26 (2cx3), Hinds 6, Loveridge 11 (3×3), Newton 4 – Put 14, Krefft 13 (3×3), Grochowski 10 (1×3), Oczkowicz 2.

MKS: Kobel 5 (1×3), Łukasiak 10, Wojciechowski 27 (4×3), Melvin 15 (1×3), Richardson 15 (1×3) – Zębski 8 (1×3), Wołoszyn 14 (2×3), Gabiński 3.