Trwa kolejny etap modernizacji ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu. Mieszkańcy muszą się liczyć z nowymi utrudnieniami.

W związku z kolejnym etapem prac w ciągu ulicy Modrzejowskiej polegającym na budowie sieci ciepłowniczej przez firmę Tauron Ciepło zamknięta dla ruchu pojazdów została ulica Kościelna (poza dojazdem właścicieli do posesji).

Ponadto wyłączona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza z ulicą Kościelną. W tym rejonie ruchem kierować będą patrole policji.

Zapoczątkowane w lipcu prace ciągną się od skrzyżowania ulicy Modrzejowskiej z Kościelną do ulicy Targowej. Obecnie trwają prace przy zasypywaniu wykopu, który ciągnie się wzdłuż ulicy Modrzejowskiej. Wkrótce mieszkańcy miasta będą mogli tu już swobodnie przejść środkiem ulicy. Prace przeniesione zostaną bliżej kamienic i budynków po obu stronach ulicy.

Z głównej ulicy handlowej zniknęły wszystkie ławki, donice i inne elementy małej architektury. Ulica Modrzejowska przechodzi prawdziwą metamorfozę. Sama ulica zyska nowe LED-owe oświetlenie, a obecną niezbyt efektowną kostkę brukową zastąpią granitowe płyty. Zmieni się również architektura ulicy – pojawią się stojaki na rowery, ławki, kosze na śmieci oraz ograniczniki ruchu. Przybędzie również zieleni, w specjalnych wypustach zostaną posadzone drzewa – lipy srebrzyste.

Prace mają potrwać do końca roku. Dają one szansę na podłączenie się do nowego ciepłociągu, który ma pomóc w walce ze smogiem.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. i jakoś nie uwierzę, aż nie zobaczę, że zdążą do końca roku bo ślimaczą się jak chorerenie :/
    pytanko: czy bloczek/kamienica na Starej Naftowej wyremontowana w tym roku jest podpięta do CO czy dalej będzie plastikiem palone?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here