Kortez zagra na zagłębiowskiej scenie

0
336

Od kilku lat podbija polską scenę muzyczną. Jego nowy album „Mój dom” okazał się hitem. W marcu Kortez zagra w Dąbrowie Górniczej.

Kortez, czyli Łukasz Federkiewicz to młody kompozytor i wokalista pochodzący z Iwonicza. W marcu 2015 roku ukazała się jego pierwsza EP-ka zatytułowana Jazzboy Session EP, na którą złożyły się trzy piosenki: Joe, Co Myślisz? i Zostań.

Muzyk obdarzony jest niezwykłą, muzyczną wrażliwością, talentem i głębokim, lekko szorstkim wokalem, który zdobył serca setek tysięcy fanów. Jego debiutancka płyta stała się ważnym wydarzeniem na polskiej scenie muzycznej. Kortez zachwycił wielu nie tylko głębią tekstów swoich piosenek ale także dźwiękami.

Album Bumerang był jedną z najchętniej kupowanych płyt 2015 i 2016 roku. Jej nakład przekroczył 90 tysięcy egzemplarzy i pokrył się platyną. Nieznanemu jeszcze kilka miesięcy wcześniej muzykowi przyniósł Fryderyka 2016 za Fonograficzny Debiut Roku.

W tym roku Kortez wyrusza w trasę promującą jego drugą płytę Mój dom. Premiera albumu miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku, a zaledwie po dwóch tygodniach osiągnęła status Złotej Płyty debiutując na OLISie na pierwszej pozycji. Singiel Dobry moment dotarł na szczyt listy przebojów, między innymi radiowej Trójki.

W Dąbrowie Górniczej muzyk wspólnie z zespołem zagra 24 marca. Koncert w Pałacu Kultury Zagłębia rozpocznie się o godzinie 19:00.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here