Kortez Trio zagra w sosnowieckiej Muzie

0
454

Kortez przebojem wdarł się na naszą polską scenę. Jeden z najlepszych debiutantów 2015 roku zagra w sosnowieckiej Muzie.

Debiutancki album Korteza „Bumerang” był jedną z najchętniej kupowanych płyt w 2015 i 2016 roku. Jej nakład przekroczył 90 tysięcy egzemplarzy. Druga płyta „Mój dom” to obrazowa, osadzona w czterech ścianach i 9 aktach historia rozpadu związku.

Płytę tworzyli ludzie z najbliższego otoczenia Korteza. Praca nad nią zajęła 18 miesięcy. Producentem, podobnie jak wypadku „Bumeranga”, był Olek Świerkot. Większość partii instrumentalnych Kortez nagrał z kolegami ze swojego zespołu, czyli Krzysztofem Domańskim, Kubą Galińskim, Lesławem Mateckim i Marcinem Ułanowskim. Za teksty odpowiedzialna była Agata Trafalska, której pomogli: Roman Szczepanek (znany z „Bumeranga”), Mateusz Dopieralski (Bitamina) i Maks Kucharski (były współlokator Korteza z duetu Max Fiszer). Album „Mój dom” swoją premierą będzie mieć 3.11.2017 roku.

Jesienią tego roku Kortez wyruszy w trasę koncertową zapowiadającą jego drugą płytę. Będzie można spotkać się z nim w około trzydziestu miastach, do których przyjedzie z kilkuosobowym zespołem.

W Sosnowcu muzyk zagra 27 listopada. Koncert w Muzie rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety w cenie 45 zł i 35 zł dostępne na stronie www.kiepura.pl, w kasie Muzy i Energetycznego Centrum Kultury.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here