W czasie występowania zakażeń koronawirusem i zachorowań wywołanych przez wirusa, nastąpiła konieczność specjalnego postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie epidemii.

Odpady od osób przebywających w izolacji domowej powinny być odbierane w specjalnie oznakowanych workach i pojemnikach zgodnie z wytycznymi Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców.

– Gmina Zawiercie, otrzymując dane na temat osób przebywających w izolacji domowej od Sanepidu, podaje adresy nieruchomości wykonawcy, czyli ZGK, z którym gmina ma umowę na „Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie Gminy Zawiercie”. Chodzi o wyposażenie tych nieruchomości lub lokali w pojemniki i worki oznakowane zgodnie z wytycznymi – wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Jest to konieczne, aby mieszkańcy skierowani na izolację domową w prawidłowy sposób pozbywali się wytworzonych przez siebie odpadów komunalnych, natomiast pracownicy spółki bezpiecznie mogli te odpady przetransportować na instalację komunalną. Gmina Zawiercie nie przekazuje spółce danych osobowych, ponieważ sam adres nieruchomości w rozumieniu RODO nie stanowi danych osobowych.

Warto także pamiętać, aby wyrzucane odpady szczelnie zamykać, segregować i wrzucać do właściwych pojemników. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko przekazania wirusa kierowcom śmieciarek i ładowaczom.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here