SK Innovation przeznaczy ponad miliard złotych na budowę zakładu w Dąbrowie Górniczej. Do końca 2021 roku pracę znajdzie tu co najmniej 300 osób.

Koreańska firma SM Innovation będzie kolejnym inwestorem, który ulokuje się na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tucznawie w Dąbrowie Górniczej.

– Pozyskaliśmy strategicznego inwestora dla regionu – poinformował dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – SK Innovation, firma z kapitałem koreańskim, zainwestuje pierwszy raz w Polsce i przeznaczy ponad 1 mld zł na budowę zakładu do produkcji separatorów baterii litowo–jonowych w Dąbrowie Górniczej – dodał.

KSSE rozstrzygnęła przetarg na sprzedaż nieruchomości – działek o łącznej powierzchni 27,66 ha – w Dąbrowie Górniczej na terenie Tucznawy i wydała pozytywną decyzję o wsparciu inwestycji. – To kolejna duża inwestycja na terenie Tucznawy w Dąbrowie Górniczej. Jestem przekonany, że będzie to też zachęta do inwestowania dla innych dużych graczy, a także szansa na rozwój małych i średnich przedsiębiorców w roli partnerów, kooperantów, dostawców czy poddostawców – ocenił szef KSSE.

SK Innovation zainwestuje w Dąbrowie Górniczej ponad 1 mln zł – fot. KSSE
SK Innovation zainwestuje w Dąbrowie Górniczej ponad 1 mln zł – fot. KSSE

– Inwestycja SK Innovation w Tucznawie potwierdza, że nasze tereny inwestycyjne gotowe są przyjąć największych inwestorów stawiających na nowoczesny i innowacyjny przemysł. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie urzędników oraz osób z wielu branż, które przyczyniły się do stworzenia niezbędnej infrastruktury oraz oferty atrakcyjnej dla inwestorów – skomentował Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Wiadomo, że przedsiębiorca planuje zatrudnić co najmniej 300 nowych pracowników do końca 2021 roku. – Wierzę, że pojawienie się w mieście koreańskiego inwestora będzie również impulsem dla kolejnych innowacyjnych firm i wyraźnym sygnałem, że Dąbrowa Górnicza jest partnerem godnym zaufania – podkreślił prezydent Marcin Bazylak.

Przypomnijmy, że na terenach Tucznawy od ponad dwóch lat działa fabryka należąca do japońskiego koncernu NGK Ceramics. Do końca 2021 roku swoje centrum logistyczne otworzy tam również Schade Polska, spółka należąca do włoskiej firmy transportowej Lannutti.

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. Brawo Dąbrowa bo Sosnowiec jest denny w kwestiach inwestycyjnych, bo zamiast budować przychód buduje stadion czyli ewidentny kiepski ale drogi wydatek. Żałosne rządzenie dotknęło Sosnowiec.

  2. Denny? To gdzie jest Będzin lewicowych władz? Może trzeba się udać najpierw w okolice S1. Stadion też może zarabiać i dla wielu nie jest kiepski.

  3. […] SK Innovation – firma z koreańskim kapitałem, lider w produkcji separatorów baterii litowo-jonowych podpisała z miastem i z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną akt notarialny dotyczący kupna terenów pod budowę nowego zakładu. Chodzi o działki o powierzchni blisko 28 hektarów. W 2021 roku w pierwszej fabryce tego koncernu w Polsce, zatrudnienie znajdzie minimum 300 osób. Wartość inwestycji przekroczy 1 mld zł. […]

  4. […] SK Innovation zainwestuje w Dąbrowie Górniczej ponad 1 mld zł. Firma z koreańskim kapitałem na 28-hektarowej działce na terenach inwestycyjnych w dzielnicy Tucznawa wybuduje pierwszą fabrykę tego koncernu w Polsce. Zatrudnienie przy produkcji separatorów baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych znajdzie minimum 300 osób. Spółka poprzez budowę zakładu, chce zwiększyć moce produkcyjne generowane przez zakłady zlokalizowane na terenie Korei Południowej. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here