Od 16 października w Szpitalu im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej trwa kontrola NFZ. To efekt problemów placówki z zapewnieniem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Od 6 października, dąbrowski szpital przestał udzielać nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W przesłanym do NFZ piśmie, dyrektor tłumaczył zaistniałą sytuację brakami kadrowymi.

W odpowiedzi na pismo, NFZ wezwał w trybie pilnym dyrektora placówki do podjęcia natychmiastowych działań, mających na celu przywrócenie realizowania świadczeń z zakresu NiŚOZ przy kompleksowym zabezpieczeniu świadczeń przez personel. Szpitalowi groziła katastrofa, czyli zerwanie kontraktu i wykreślenia z tzw. sieci szpitali.

Dyrektor szpitala zapewnił, że „posiada zabezpieczenie obsady lekarskiej od dnia 15 października”.

W poniedziałek, 16 października na teren szpitala weszli kontrolerzy NFZ, którzy sprawdzają czy dyrekcja wywiązuje się z deklaracji.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że świadczenia z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są w dąbrowskim szpitalu realizowane. Dokładne wyniki kontroli będą jednak przedstawione w sprawozdaniu pokontrolnym – mówi Małgorzata Doros, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach.

Kontrola ma się zakończyć w piątek, 20 października.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here