Trwają konsultacje społeczne w ramach tegorocznej, piątej już, edycji budżetu obywatelskiego w Sosnowcu. To nie tylko okazja, aby wymienić się uwagami, ale także porozmawiać o potrzebie jego funkcjonowania i przypomnienia zrealizowanych projektów.

Celem przeprowadzenia konsultacji społecznych jest zebranie opinii i uwag mieszkańców dotyczących zasad budżetu obywatelskiego. Potrwają one do 25 lutego. W tym czasie mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje i uwagi oraz proponowane zmiany, a także warte, ich zdaniem, projekty do realizacji.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 19 lutego, o godz. 17.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 przy ul. Starzyńskiego 41. Ponadto, mieszkańcy mogą wysyłać swoje propozycje drogą elektroniczną, a także złożyć w skrzynkach w Centrum Informacji Miejskiej oraz w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu.

O potrzebie istnienia budżetu i sporym zainteresowaniu ze strony mieszkańców świadczy ilość dotychczas zrealizowanych projektów. W ubiegłorocznym budżecie obywatelskim mieszkańcy głosowali na blisko 130 projektów, a do rozdysponowania mieli 7,5 mln zł. Do realizacji przekazano 33 projekty.

W ramach V edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy do dyspozycji będą mieli 8 mln złotych na projekty z Lokalnej Strefy Konsultacyjnej i po jednym na projekty edukacyjne.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Gospodarz miasta ma widzieć co jest potrzebne. Budżet Obywatelski jest porażką, wygrywają duże, dobrze zorganizowane osiedla. To samo ze szkołami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here