W połowie grudnia mają się zakończyć roboty budowlane w ciągu ulicy Legionów Polskich w Dąbrowie Górniczej. Początkowo prace miały zakończyć się w listopadzie.

Na remont ulicy Legionów Polskich mieszkańcy czekali od lat. W końcu miasto zabrało się za jej modernizację w listopadzie.

Do tej pory prace koncentrowały się na wymianie wpustów ulicznych wraz z przykanalikami, studni, zabudowie nowych krawężników. W trakcie remontu ulica jest przejezdna, w najbliższym czasie kierowcy muszą liczyć się z przejściowymi zmianami w organizacji ruchu.

Obecnie przed drogowcami frezowanie nawierzchni asfaltowej, potem układanie warstwy wiążącej i ścieralnej SMA na odcinku od ronda Kaufland do skrzyżowania z ul. Górniczą.

– Roboty drogowe prowadzone będą odcinkami. Na modernizowanym odcinku wyłączany będzie jeden pas drogi, a ruch prowadzony będzie wahadłowo. Na skrzyżowaniach Jaworowej, Legionów Polskich i Struga oraz Legionów Polskich i Czapińskiego wyłączone zostaną światła, ruch kierowany będzie ręcznie. Czasowo mogą zostać wyłączone z ruchu połączenia z ulicami Jaworową, Struga, Czapińskiego i Szpitalną – informuje dąbrowski magistrat.

Początkowo prace miały zakończyć się w listopadzie, ostatecznie jednak zakończenie robót zaplanowano na połowę grudnia.

fot. Dariusz Nowak

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. O panie, od sierpnia bez zmian w sprawie mostka, jak go ściągnęli i położyli prowizoryczną kładkę, tak do tej pory nic przy nim nie zrobili. Ale urzędnicy więdzą dobrze o tym fakcie ale udają dalej, że cud będzie i nagle most się pojawi. No chyba że coś wiedzą ale mieszkańców nie mają zamiaru informować…

  2. ciekawe o co tu chodzi z tym mostkiem?
    Rosjanie szybciej 30km most autostradowo-kolejowy na Krym wybudują chyba 😀

    • Odpowiedż jest prosta… kasa. Wykonawca myślał że wykona temat po taniości, projekt (opracowany przez Miasto / na zlecenie miasta) też to pewnie zakładał. A rzeczywistość okazała się bardziej wymagająca, czyli nieujawniona w projekcie infrastruktura oraz rzeczywisty stan przyczułków…Także na sam most pewnie pójdzie ze dwie grube bańki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here