Z końcem grudnia w Jaworznie przestała funkcjonować izba wytrzeźwień. Od nowego roku pijani mieszkańcy tego miasta będą przewożeni do podobnego ośrodka w Chorzowie.

Z końcem grudnia przestała funkcjonować jaworznicka izba wytrzeźwień. Taką decyzję podjęli radni już na wrześniowej sesji Rady Miejskiej.

– Argumentami przemawiającymi za likwidacją Ośrodka Profilaktyki Uzależnienia od Alkoholu oraz Pobytu Nietrzeźwych w Jaworznie są głównie wzrost obligatoryjnych kosztów funkcjonowania obiektu, zły stan techniczny budynku i konieczność poniesienia w najbliższym czasie znacznych nakładów finansowych na jego remont, a także trudności w pozyskaniu personelu medycznego – tłumaczyli wówczas jaworzniccy urzędnicy.

Co z pracownikami placówki? Jak pisaliśmy w ubiegłym roku, w jaworznickiej izbie wytrzeźwień pracowało 20 osób. Urzędnicy deklarowali wtedy, że wesprą ich i w miarę możliwości zaproponują nowe miejsca pracy. Czy tak się faktycznie stało?

– Część pracowników skorzystała z naszej oferty i pracuje w innych instytucjach miejskich. Część osób zdecydowała jednak, że będą szukać pracy gdzie indziej – przekazała nam Katarzyna Florek z biura promocji i informacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Na razie nie wiadomo, co stanie się z budynkiem przy ul. Karola Olszewskiego 28, w którym mieściła się izba wytrzeźwień. – Na razie trudno powiedzieć. Trwa proces likwidacji i nie jesteśmy w stanie określić, jak długo to potrwa. Póki co, nie ma planów, co do budynku – dodała Katarzyna Florek.

Wiadomo za to, gdzie od 1 stycznia 2018 trafią pijani mieszkańcy Jaworzno. Miasto zawarło bowiem porozumienie z Chorzowem. Radni zdecydowali też o dofinansowaniu tamtejszego ośrodka kwotą 275 tysięcy złotych.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Współczuje mieszkańcom Jaworzna wracać na kacu z Chorzowa 😛 Z sosnowieckiej izby mieliby blisko na Pogoń na autobus linii „S”, a tak to czekają ich długie powroty do domu 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here