Trzydziestu dwóch prelegentów, dwadzieścia wykładów, dziesięć praktycznych warsztatów oraz trzy panele dyskusyjne. W dniach 27-29 września w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbędzie się III edycja Kongresu Praktyków Nauki i Biznesu. Nauka Napędza!

Kongres Praktyków Nauki i Biznesu to ogólnopolskie wydarzenie skierowane do pracodawców, przedsiębiorców, osób aktywnych na rynku pracy, a także do studentów, uczniów oraz kadry naukowej i przedstawicieli sektora badań naukowych.

Sprzedaż, komunikacja w nowych mediach, administracja, prawo oraz psychologia i autoprezentacja – to główne zagadnienia przewidziane w programie III Kongresu Praktyków Nauki i Biznesu.

Przedsięwzięcie współorganizowane jest przez Urząd Miasta w Sosnowcu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu i tak jak w ubiegłych latach jest oficjalnym wydarzeniem zapowiadającym Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Kongres Praktyków Nauki i Biznesu w Sosnowcu – fot. Humanitas
Kongres Praktyków Nauki i Biznesu w Sosnowcu – fot. Humanitas

Jak zapowiadają organizatorzy, głównym zamierzeniem tegorocznego, trzydniowego kongresu jest propagowanie transferu osiągnięć nauki do biznesu oraz wzmacnianie partnerstwa podmiotów naukowych i gospodarczych.

– Wyższa Szkoła Humanitas od lat prowadzi inicjatywy propagujące przedsiębiorczość oraz rozwój lokalnego biznesu, przykładając szczególną wagę do działań aktywizujących przedsiębiorców. Po sukcesie dwóch poprzednich edycji kongresu, do tegorocznej, poza zagadnieniami biznesowymi, zostały włączone elementy upowszechniające naukę oraz sprzyjające synergii nauki i biznesu. Mam nadzieję, że wydarzenie przyczyni się do integracji obydwóch sektorów oraz wzmocni ich wzajemne relacje, a wypracowane wnioski będą cennym źródłem wiedzy dla przedstawicieli sektora gospodarczego – podkreśla dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH, rektor uczelni.

Kongres Praktyków Nauki i Biznesu w Sosnowcu – fot. Humanitas
Kongres Praktyków Nauki i Biznesu w Sosnowcu – fot. Humanitas

Tegoroczna edycja będzie miała nowatorską formułę. – To ogromna satysfakcja, że kongres tak dobrze się przyjął, a jego trzecia edycja potrwa aż trzy dni, gwarantując potężną dawkę praktycznej wiedzy. Nowością tej edycji jest oryginalna formuła, zgodnie z którą prelegenci występować będą w duetach – naukowiec i praktyk, a ich wystąpienia zakończone będą wspólnymi panelami dyskusyjnymi z udziałem uczestników – zapowiada dr Krystian Dudek, pomysłodawca i dyrektor programowy kongresu.

W kongresie wezmą udział naukowcy z całego kraju oraz cenieni praktycy. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać m.in. Macieja Orłosia, Szymona Hołowni, Kamila Pawelskiego, znanego jako Ekskluzywny Menel czy Ireny Kamińskiej-Radomskiej – mentorki programu TVN „Projekt Lady”. Każdego dnia przewidziane są także warsztaty praktyczne.

Podczas kongresu po raz kolejny zostaną wręczone nagrody HumanitAS, dedykowane firmom wyróżniającym się pod kątem innowacyjności, przedsiębiorczości i etyki prowadzenia biznesu. Dodatkowo, podczas drugiego dnia wydarzenia odbędą się Targi Pracy organizowane przez Urząd Pracy w Sosnowcu.

ZOBACZ Program III Kongresu Praktyków Nauki i Biznesu. Nauka napędza!

Patronat honorowy nad III Kongresem Nauki i Biznesu. Nauka Napędza! objął marszałek województwa śląskiego oraz blisko trzydziestu przedstawicieli samorządów z województw śląskiego i małopolskiego. Wydarzenie finansowane jest ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę. Kongres jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Patronem medialnym kongresu jest tygodnik Twoje Zagłębie.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Nie wiem po co Tumanitas organizuje tego typu eventy. Studentów coraz mniej, pracowników coraz mniej, kasy coraz mniej. Niedługo już dzieci w żłobkach będą słuchaczami Uniwersytetu Dziecięcego tej pseudo-uczelni. Bal na Titanicu trwa w najlepsze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here