We wtorek, 8 maja kończy się remont torów na odcinku Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Będzin Ksawera, co oznacza, że od 9 maja na linii S1 przywrócony zostanie dotychczasowy rozkład jazdy.

Dobra wiadomość dla pasażerów kursujących na linii S1 (Częstochowa – Katowice – Gliwice). Od 9 maja pociągi na tej linii powinny już kursować w pełnej relacji, bez zastępczej komunikacji autobusowej.

– Oznacza to, że przed środą warto sprawdzić rozkład jazdy dla tej linii, mogą bowiem nastąpić zmiany w godzinach kursowania poszczególnych pociągów – podkreśla Magdalena Iwańska z Kolei Śląskich.

W ostatnim czasie, z powodu prac remontowych za część pociągów na linii S1 wprowadzona była zastępcza komunikacja autobusowa. W pierwszym etapie robót, modernizacji poddany został odcinek Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Dąbrowa Górnicza, a w kolejnym odcinek Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Będzin Ksawera.

Co warte podkreślenia, nadal prowadzone są prace w Ząbkowicach związane z budową przejścia podziemnego. – Prosimy podróżnych z tej stacji o ostrożność i uważne sprawdzanie dróg dojścia na perony – dodaje Iwańska.

Na pasażerów czekają kolejne korekty rozkładu wynikające z konieczności dostosowania się do remontów i prac prowadzonych na torach. Najbliższa zacznie obowiązywać 10 czerwca.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here