Przebudowa skrzyżowania na Syberce zbliża się ku końcowi. Nowe rondo ma usprawnić komunikację i poprawić poziom bezpieczeństwa.

W pierwszej połowie lipca rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Rafała Sznajdera i ul. Sierżanta Załogi w Będzinie. Do końca września ma tu powstać rondo, które ma nie tylko usprawnić komunikację, ale i poprawić poziom bezpieczeństwa.

– To czterowlotowe skrzyżowanie cechuje się dużym natężeniem ruchu i w celu poprawy bezpieczeństwa, przy równoczesnym zapewnieniu optymalnych warunków przejezdności, wymaga przebudowy na skrzyżowanie typu rondo. Jezdnia ronda będzie szeroka na 6 metrów, a pierścień będzie miał szerokość 1,5 m. Jezdnie wlotowe i wylotowe będą miały szerokość 4 m. Uzupełnieniem układu komunikacyjnego są chodniki dla pieszych o szerokości 3,5 m, które w razie potrzeby mogą zostać przekształcone w ciągi pieszo-rowerowe – informuje Starostwo Powiatowe w Będzinie.

Koszt inwestycji to blisko 898 tys. złotych, z czego 455 tys. zł przekaże miasto Będzin. Prace prowadzone będą do końca września 2018 r. Przebudową zajmuje się konsorcjum firm JKM z Mikołowa i Drocad z Tychów.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Super to rondko i na dodatek prace przebiegały bardzo sprawnie i szybko powstało w przeciwieństwie do firmy która wykonuje prace na grota-roweckiego w sosnowcu

  2. Trzeba było jeszcze mniejsze to rondo zrobić! Miejsca było dość aby wydzielić bezkolizyjne prawoskręty z Piłsudskiego w Szanajdera oraz z Sznajdera w Piłsudskiego. A tak wszyscy będą sobie radośnie w korku stali, bo ciągnik siodłowy z naczepą lub autobus przegubowy z trudem się tam mieszczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here