Już w lipcu na melomanów czeka wyjątkowa wakacyjna propozycja. W czasie wieczorów: lipca i sierpnia, nad jeziorem Pogoria III, odbędą się letnie koncerty.

Pałac Kultury Zagłębia po raz kolejny przygotował wyjątkową propozycję wakacyjną dla melomanów i amatorów wypoczynku nad wodą. W czasie wieczorów wakacyjnych, na plaży nad jeziorem Pogoria III, będzie można posłuchać muzyki.

Koncert w ramach projektu „Muzyka nad wodą” odbędzie się w sobotę, 7 lipca o godz. 21:00. Na plenerowej scenie zaprezentuje się Orkiestra Kameralna złożona z muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego oraz Orkiestry Slovak Sinfonietta z Żiliny.

Ten wyjątkowy wieczór na dąbrowskim molo rozbrzmi klasycznymi aranżacjami muzyki filmowej i popularnej m.in. legendarnych grup takich jak ABBA, Queen, The Beatles. W repertuarze orkiestry znajdą się także utwory ze sławnych musicali. Wystarczy zjawić się na plaży Pogoria III, rozsiąść się wygodnie w jednym z pałacowych leżaków i oddać się urokowi muzyki w otoczeniu natury i romantycznej, wieczornej atmosfery.

W przypadku niesprzyjającej pogody, koncert zostanie przeniesiony do Sali teatralnej PKZ. Koncert odbędzie się w ramach projektu unijnego ONE is more.

Z kolei 15 lipca, w ramach cyklu „Letnie koncerty plenerowe”, na dąbrowskim molo przy jeziorze Pogoria III zagra Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band. Kolejne koncerty odbędą się 22 i 29 lipca, każdy rozpocznie się o godz. 18:00.

Warto wspomnieć, że Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band powstała jesienią 2004 r. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela grupy – Jerzego Sojki, wielokrotnie utytułowanego znanego muzyka, multiinstrumentalisty, doświadczonego dyrygenta oraz aranżera opracowań muzycznych wszystkich utworów wykonywanych przez orkiestrę. Repertuar grupy jest niezwykle urozmaicony.

To co charakteryzuje orkiestrę pod batutą Jerzego Sojki to różnorodność brzmień. Grają standardy muzyki jazzowej i tanecznej, ale także muzykę latynoamerykańską, utwory wokalnoinstrumentalne, a nawet autorskie aranżacje muzyki klasycznej. Z orkiestrą wystąpią soliści: Elżbieta Gawlak, Agnieszka Ozorek i Grzegorz Janus.

Natomiast 4, 11, 18 i 25 sierpnia na plaży przy jeziorze Pogoria III zagra Miejska Orkiestra Dęta. Początek wszystkich koncertów o godz. 18:00.

Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej powstała w 1999 r. Obecnie orkiestra liczy około 45 muzyków. Orkiestra działa przy Pałacu Kultury Zagłębia. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej i biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here