Letnie koncerty na dziedzińcu Zamku Sieleckiego w Sosnowcu to już tradycja. W te wakacje odbędą się trzy takie występy. Sprawdź, kto tym razem wystąpi.

W tym roku na dziedzińcu sosnowieckiego Zamku Sieleckiego będzie można posłuchać world music, piosenki poetyckiej oraz celtyckich brzmień. Wszystko za sprawą trzech energicznych zespołów.

Jako pierwszy na dziedzińcu Zamku Sieleckiego, 9 lipca wystąpi zespół Dikanda, który muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień orientu – od Bałkanów przez Izrael, Kurdystan, Białoruś, po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. W tym roku obchodzą 20-lecie pracy na scenie.

23 lipca w tym samym miejscu zagra zespół Dobre Ludzie. Ambicją zespołu jest tworzenie nowej jakości piosenki poetyckiej, łączącej nieoczywiste teksty z dbałością o brzmienie. Różnorodność stylistyczna i uniwersalne przesłanie zawarte w tekstach sprawiają, że Dobre Ludzie goszczą w wielu stacjach radiowych i na listach przebojów.

Z kolei 27 lipca na zamkowym dziedzińcu zagra Beltaine. Zespół o bogatym brzmieniu inspiruje się głównie muzyką celtycką. Ich cechą rozpoznawczą są żywiołowe koncerty i świetny kontakt z publicznością. W tym roku obchodzą 15-lecie pracy na scenie.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Nieodpłatne wejściówki można odbierać tydzień przed każdym koncertem w siedzibie Sosnowieckiego Centrum Sztuki przy ul. Zamkowej 2 oraz w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Warszawskiej 3/20. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 17.00. Jak informują organizatorzy, w razie niepogody koncerty przeniosą się do jednej z sal sosnowieckiego Zamku Sieleckiego za okazaniem wejściówki.