Nie lada gratka dla fanów muzyki jazzowej. 9 grudnia, w Jazz Club KOMin w Sosnowcu odbędzie się koncert „Louis Armstrong – Tribute” w wykonaniu Troya „Satchmo” Andersona z zespołem.

„Tribute to Louis Armstrong” to projekt, który przywraca do życia słynnego na całym świecie Louisa „Satchmo” Armstronga. Całość prezentuje się naprawdę zjawiskowo! Charakterystyczny głos i brzmienie trąbki, a nawet typowa chusteczka Louisa Armstronga – wszystko to tworzy złudzenie, że słuchamy na żywo legendarnego mistrza trąbki o zachrypniętym głosie.

Występujący na scenie Troy „Satchmo” Anderson to wokalista i trębacz z Florydy, wierna kopia Louisa Armstronga, który nie tylko gra i śpiewa, tak jak legendarny oryginał, ale jeszcze w dodatku jest do niego łudząco podobny. Swoją karierę rozpoczął służąc jeszcze w US Army na terenie Niemiec. Szybko doszedł jednak do wniosku, że kariera wojskowa jest raczej nie dla niego, że dużo bardziej pociąga go scena, mikrofon i kontakt z żywą publicznością.

W Jazz Club KOMin Troy Anderson wystąpi razem z triem polskich muzyków: Dariuszem Janusem (piano), Marcinem Piszczorowiczem (perkusja) oraz Jackiem Kaliszewskim (kontrabas). Jego występ jest wyśmienicie przygotowany i oprócz perfekcyjnego wykonania jest również miejsce na „small talk” i parę dobrych żartów z południowego wybrzeża USA.

To podróż w czasie i przestrzeni – występ daje niepowtarzalną możliwość przeniesienia się w czasie o kilkadziesiąt lat, do zadymionego klubu jazzowego, gdzieś w Nowym Orleanie, Chicago czy Nowym Jorku.

Utwory takie jak „What a wonderful world” i “Whiskey drinking woman” lub „Mac the Knife” czy „Cheek to Cheek” z pewnością rozbudzą w każdym pozytywne wibracje i rytmiczne ruchy rodem z amerykańskich klubów. Niesamowity klimat będzie można poczuć już 9 grudnia, o godz. 19:00. Bilety na to wydarzenie dostępne są tylko w Jazz Club KOMin.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here