To był świetny koncert. W poniedziałek, 11 czerwca w Parku Sielelckim w Sosnowcu, wystąpił jeden z najbardziej popularnych obecnie raperów polskiej sceny – Quebonafide.

Muzyk pojawił się w Sosnowcu w ramach trasy Red Bull Music Presents, czyli ośmiu otwartych koncertów granych z dachu muzycznego autobusu. Koncert zgromadził tysiące fanów w Parku Sieleckim, których porwała niesamowita charyzma rapera.

O tym, że Quebonafide zagrał w stolicy Zagłębia zdecydowali jego fani, podczas glosowania internetowego. Warto dodać, że podczas dwutygodniowego głosowania oddanych zostało ponad 232 tys. głosów. Najwięcej (28086) zdobył Piotrków Trybunalski. Sosnowiec uplasował się na czwartym miejscu (28056).

Jakub Grabowski, znany lepiej jako Quebonafide urodził się w 1991 roku w Ciechanowie. Zadebiutował trzy lata temu albumem „Ezoteryka”, który okrzyknięty został jednym z najlepszych hiphopowych debiutów 2015 roku. Album sprzedał się w ponad 30 tysiącach egzemplarzy i pokrył się platyną.

W ramach swojej wytwórni QueQuality, raper zaczął gromadzić młodych twórców, z którymi w 2016 roku wydał album „Hip-hop 2.0”.

W międzyczasie zaczął pracować nad swoim najbardziej ambitnym jak dotąd projektem – albumem „Egzotyka”, na który każdy z utworów nagrał w innym kraju. Płyta ukazała się w 2017 roku i zdobyła status podwójnej platyny oraz tytuł najlepiej sprzedającego się polskiego albumu minionego roku.

Szczegółowy program trasy Red Bull Music Presents: Quebonafide On Tour TUTAJ.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Każdy na tym koncercie w przedziale wiekowym 14-17 lat a teraz zacytuję Piha TO NIE JEST HIP HOP I NIGDY TO CH**STWO NIE BĘDZIE HIP HOPEM !!! owszem to jest Queer a nie hh albo i nawet rap

  2. Koncert sam w sobie w porządku, ale to co robili ludzie to chore, pod przejściem zarzygane, butelki, śmierdzi masakra. Cały park w stanie opłakanym. Widziałam kobietę w ciąży która cały czas była potracana przez innych uczestników mimo że nie stała przy scenie a na uboczu. Teksty którymi jechał nie jeden 13 latek to tragedia. Ludzie zachowywali się jak bydło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here