Wolność, Miłość, Niepodległość – to hasła sobotniego koncertu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas którego wystąpi Piotr Rubik.

To będzie wyjątkowo intensywny weekend w Sosnowcu, a to za sprawą przypadającego w 2018 roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, włodarze miasta zaplanowali cykl wydarzeń dla mieszkańców.

– Z okazji jubileuszu planowaliśmy organizację 100 imprez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego, ale ostatecznie będzie ich o wiele więcej. Chcemy aby mieszkańcy Sosnowca mogli cieszyć się i świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości przez cały rok, a nie tylko 11 listopada – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jednym z wydarzeń przygotowanym z tej okazji jest koncert Piotra Rubika Wolność, Miłość, Niepodległość, który odbędzie się w sobotę, 16 czerwca na Placu Papieskim. – Będzie to koncert premierowy podczas którego po raz pierwszy usłyszymy nowe utwory kompozytora – dodaje prezydent.

Koncert ten poświęcony będzie także osobie Ojca Świętego Jana Pawła II. – Specjalny koncert zawiera m.in.: zupełnie nowe utwory napisane z okazji 100-lecia niepodległości, a także pieśni upamiętniające niezwykłą postać Ojca Świętego Jana Pawła II i rolę jaką odegrał w dążeniu Polaków do wolności – dodaje Mateusz Bochenek, pełnomocnik prezydenta ds. dialogu i komunikacji społecznej.

Kompozytor swój występ rozpocznie o godz. 20:30. Koncert zostanie poprzedzony wspólnym patriotycznym śpiewaniem z mieszkańcami Sosnowca najsłynniejszych pieśni niepodległościowych oraz specjalnie przygotowaną z tej okazji rekonstrukcją historyczną.

16 czerwca będziemy także świadkami próby pobicia Rekordu Guinnessa, a w godzinach przedpołudniowych rozpocznie się w wielkie patriotyczno-rodzinne świętowanie. Również w tym dniu na Placu Papieskim już po raz VIII Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych organizuje Festiwal Organizacji Pozarządowych.

W związku z wydarzeniem, ulica Rydza-Śmigłego będzie wyłączona z użytku od godziny 16 do 20. Na uczestników wydarzenia czekają dwa darmowe autobusy, które rozwiozą uczestników koncertu w stronę centrum miasta na przystanek Sosnowiec Dworzec PKP.

Odjazd po zakończeniu koncertu ok. 22.20 z przystanku Zagórze Gwiezdna. Autobusy zatrzymują się na przystankach: linia nr 1: ul. 11 listopada, Andersa, 1 Maja, Sienkiewicza, 3 maja, Dworzec PKP, oraz linia nr 2: ul. Braci Mieroszewskich, Blachnickiego, 3 maja, Dworzec PKP.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Tylko dlaczego obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości są połączone z obrządkami religijnymi organizacji która mocno przyczyniła się do utraty tej niepodległości i utrwalenia tego stanu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here