Międzynarodowy Festiwal Piosenki „World song”, który odbywa się w Sosnowcu, to wyjątkowe muzyczne spotkanie utalentowanych ludzi w różnym wieku i z różnych krajów. To festiwal, na którym prócz profesjonalnej artystycznej prezentacji liczy się dialog i wspólnie spędzony czas.

Już w piątek koncert finałowy drugiej edycji Festiwalu Piosenki „World Song”, którego organizatorem jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.

16 marca o godzinie 18:00, w sali koncertowej Muzy w Sosnowcu, wystąpią laureaci wyłonieni spośród 244 zgłoszeń z Polski, Łotwy, Ukrainy i Białorusi, w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej, klasa 7 i gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne.

– W jury konkursu po raz kolejny zasiądą wyjątkowe osobowości związane ze światem muzyki i kultury. Arienne Dorothea Agnoletto, Natalia Świtała, Bogusław Blicharski, Krzysztof Kulbicki, Stanisław Witta, Aleksandra Jabłońska-Błokowska i Konrad Bilskin w dniu koncertu finałowego wysłuchają 27 finalistów, których zgromadzona publiczność będzie mogła zobaczyć wieczorem na scenie – mówi Aleksandra Jabłońska-Błokowska.

Już pierwszy etap zaskoczył jury bardzo wysokim poziomem, co zaowocowało zwiększeniem liczby tegorocznych finalistów. Piątkowy wieczór zapowiada moc muzycznych emocji oprawionych przez wielkie, wokalne talenty, dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców do Muzy – dodaje.

Tygodnik Twoje Zagłębie objął patronat nad wydarzeniem.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here