W niedzielę, 14 października w Teatrze Dormana rozbrzmi muzyka płynąca z serca, czyli koncert charytatywny na rzecz nieuleczalnie chorych.

Październik to miesiąc pomocy, to także czas, w którym na całym świecie odbywają się koncerty charytatywne na rzecz podopiecznych hospicjów pod wspólną nazwą „Głosy dla hospicjów”.

Do akcji przyłącza się także Będzin, gdzie w niedzielny wieczór odbędzie się koncert charytatywny, organizowany z okazji Światowego Dnia Hospicjum i Opieki Paliatywnej. „Głosy dla hospicjum” to cykl koncertów corocznych dedykowanych nieuleczalnie chorym pacjentom na choroby nowotworowe.

– Mieszkańców naszego miasta oraz powiatu będzińskiego serdecznie zapraszamy, aby dołączyli do uczestników koncertów na całym świecie Word Hospice & Pallative Care Day i wyrazili solidarność dla pacjentów hospicyjnych – mówi Teodozja Kumor-Ormianin, koordynator Centrum Wolontariatu Fundacji Pro Salute.

Podczas koncertu, na będzińskiej scenie, zobaczymy zespół Future Folk – polski zespół muzyczny, wykonujący elektroniczną muzykę taneczną z gatunku dubstep z wpływami folku góralskiego oraz zespół tańca irlandzkiego Galway.

Uczestnicy wydarzenia wesprą zakup aparatu do masażu dla kobiet-amazonek po mastektomii, podopiecznych Hospicjum Onkologicznego Fundacji Pro Salute oraz dzieci osierocone, których rodzice w czasie choroby byli pod opieką hospicjum Fundacji Pro Salute.

Zaproszenia na to wydarzenie dostępne są w siedzibie Fundacji Pro Salute w Będzinie przy ul. Sączewskiego 27.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here