Sześć drużyn weźmie udział w kolejnej odsłonie wyścigu GOPgear, którego celem jest sprawdzenie jakość funkcjonowania komunikacji miejskiej w różnych częściach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Sześć lokalizacji oddalonych w linii prostej od Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach o 10 km. Po drodze – możliwość skorzystania z transportu pomocniczego oraz zadanie specjalnie dla rywalizujących ze sobą drużyn. To kolejna odsłona wyścigu GOPgear, organizowanego przez Fundację Napraw Sobie Miasto.

Celem wyścigu jest sprawdzenie jakość funkcjonowania komunikacji miejskiej w różnych częściach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. – Wyścig ma za zadanie pokazać stopień skomunikowania oraz mobilności transportu zbiorowego w sercu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – mówi Marcin Domański z fundacji Napraw Sobie Miasto.

Zadaniem sześciu ekip jest dotarcie jak najszybciej na metę wyścigu, w międzyczasie wykonując z góry określone zadanie, takie jak wysłanie listu na poczcie czy rejestracja wizyty w przychodni. Wszystkie punkty startowe są oddalone w promieniu 10 kilometrów od Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Zawodnicy wystartują o godzinie 13:00, w środę 12 września z sześciu lokalizacji: Stawu Martyn oraz dzielnicy Lipiny w Świętochłowicach, sosnowieckiej Środuli, katowickiego Zarzecza, dzielnicy Grodziec w Będzinie oraz Wesołej w Mysłowicach.

Zarówno lokalizacje, jak i zadania specjalnie zostały wybrane w taki sposób, aby odwzorować zachowania pasażerów, którzy korzystają z komunikacji miejskiej w Metropolii na co dzień. Dlatego też start odbędzie się m.in. z deweloperskiego osiedla, zakładu pracy czy miejsca rekreacji. Co więcej – każdy z uczestników będzie mógł w trakcie wyścigu skorzystać z transportu pomocniczego, którym będzie m.in. własny rower, rower miejski czy deskorolka.

Inicjatywa pod nazwą GOPgear została stworzona przez grupę pasjonatów, zainteresowanych promowaniem zrównoważonego rozwoju transportu. Przyjęli oni formułę testowych wyścigów, których trasy określane są na podstawie realnego korzystania z komunikacji przez ludzi – dojazdy do szkół, miejsc pracy czy obiektów kultury.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here