46-latek uszkodził kilka samochodów i uciekał przed policjantami. Był kompletnie pijany. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, miał też zakaz prowadzenia pojazdów.

Do sosnowieckiej komendy wpłynęła informacja, że jedną z ulic w dzielnicy Zagórze najprawdopodobniej porusza się nietrzeźwy kierujący. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna po uszkodzeniu dwóch zaparkowanych samochodów odjechał. Dyżurny dzięki monitoringowi miejskiemu szybko namierzył podejrzany pojazd, a informacje o jego trasie przekazał policjantom.

Na miejsce przyjechali katowiccy policjanci, którzy tego dnia pełnili służbę na ulicach Sosnowca. Zauważyli tam rozbity samochód, który zatrzymał się na metalowych barierach zabezpieczających. – Kierowca zdążył wyjść z samochodu i oddalić się z miejsca. Funkcjonariusze ruszyli na jego poszukiwania. Dzięki informacjom od świadków szybko namierzyli nietrzeźwego mężczyznę, który na widok zbliżających się policjantów próbował jeszcze uciec. Został zatrzymany, badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu. Okazało się też, że nie ma prawa jazdy, bowiem sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów – przekazała Sonia Kepper z Komedy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

46-latek odpowie teraz za kierowanie pod wpływem alkoholu, spowodowanie kolizji oraz złamanie sądowego zakazu. Może trafić do więzienia na 3 lata.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here