Coraz bliżej otwarcia zlikwidowanego kilka lat temu komisariatu w dąbrowskich Strzemieszycach. Policja przygotowuje się do modernizacji przekazanego budynku, gdzie będzie działał komisariat.

Sprawa likwidacji komisariatu policji w dąbrowskich Strzemieszycach wzbudziła ogromne kontrowersje wśród mieszkańców. Decyzja o jego likwidacji została podjęta w 2012 roku przez ówczesnego komendanta wojewódzkiego policji.

Argumentem, którym się wtedy kierował miała być trudna sytuacja finansowa służby. Wywołało to wielkie niezadowolenie wśród mieszkańców i protesty. W tej sprawie m.in. do Rady Miejskiej apelowało także Stowarzyszenie Samorządne Strzemieszyce, a prezydent Zbigniew Podraza wystosował apel do wiceministra MSWiA.

Budynek przy ul. Hetmańskiej - fot. Dariusz Nowak
Budynek przy ul. Hetmańskiej – fot. Dariusz Nowak

Wszystkie te działania, przez kilka lat, nie przynosiły jednak oczekiwanego rezultatu. Policja była nieugięta, aż do 2016 roku, kiedy to podjęto decyzję o jego przywróceniu. Pod koniec ubiegłego roku przekazano budynek przy ulicy Hetmańskiej, gdzie będzie działał strzemieszycki komisariat.

– Obecnie dąbrowska policja przygotowuje się do gruntownej modernizacji budynku. Na ten cel pozyskała już 120 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na wykonanie termomodernizacji komisariatu. Wsparcie tej inwestycji zapowiedział także prezydent Zbigniew Podraza – informuje dąbrowski magistrat.

Najbardziej zadowoleni z powrotu komisariatu są oczywiście mieszkańcy Strzemieszyc.

– Cieszymy się, że zrozumiano błędną decyzję o jego likwidacji, szkoda tylko, że musieliśmy na to czekać kilka lat – komentuje pan Antoni, mieszkaniec Strzemieszyc.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Dobrze że będzie komisariat smyki Strzemieszyckie niech się boją bo pełno ich pod nocnym na Stacyjnej a i awantury są to może patrol policji ukruci proceder a Straży Miejskiej jest za mało i tylko centrum obsługją

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here