Matej Potok nie jest już zawodnikiem MKS-u Będzin. Zawodnik rozwiązał umowę i zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w Słowenii. To już kolejny siatkarz, który w ostatnich dniach zdecydował się opuścić klub z królewskiego miasta.

Matej Kok rozwiązał umowę z MKS-em Będzin za porozumieniem stron. 21-latek dołączył do zagłębiowskiego zespołu na początku sierpnia. W bieżącym sezonie PlusLigi pojawił na boisku w sześciu ligowych spotkaniach. Jego miejsce w kadrze MKS-u zajął inny jego rodak – Jan Klobucar.

Nowym klubem Mateja Koka został ACH Volley Lublana, czterokrotny mistrz Słowenii. – Matej to melodia przyszłości. Jego czas w PlusLidze dopiero nadejdzie – przekazał Stelio DeRocco, trener będzińskiej drużyny.

Dawid Woch odchodzi z MKS-u Będzin – fot. Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY
Dawid Woch odchodzi z MKS-u Będzin – fot. Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY

To już kolejna roszada w zespole drużyny z Będzina. Kilka dni wcześniej klub poinformował o rozwiązaniu umowy z środkowym Dawidem Wochem. 20-latek przeniósł się do Francji i podpisał siedmiomiesięczny kontrakt z Nice VB.

– Liga francuska to dla mnie spore wyzwanie, chcę się tam rozwijać. Poza tym to liga mocna sportowo i atrakcyjna dla każdego zawodnika. Na razie adaptuję się w nowym miejscu – powiedział Dawid Woch w rozmowie z oficjalną stroną klubu z Będzina.

Obecnie kadra będzińskiego MKS-u składa się z 14 zawodników.

Kadra MKS-u Będzin

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Jonah Seif (USA).
Atakujący: Rafael Araujo (Brazylia), Rafał Faryna.
Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski, Mateusz Przybyła.
Przyjmujący: Marcin Waliński, Zlatan Jordanow (Bułgaria), Jakub Peszko, Jan Klobucar (Słowenia).
Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here