Piłkarze Zagłębia biorą udział w turnieju Arena Cup 2020. W ostatnim grupowym pojedynku sosnowiczanie zremisowali 2:2 z bośniackim zespołem FK Radnik Bijeljina i za kilka dni zagrają o trzecie miejsce z Sandecją Nowy Sącz.

Podopieczni Dariusza Dudka przebywają na zimowym zgrupowaniu w Chorwacji i biorą udział w towarzyskim turnieju o Puchar Arena Cup 2020. Jak na razie sosnowiczanie nie doznali jeszcze porażki. Po wygranej walkowerem z FK Krupa i remisie 2:2 z FK Kolubara Zagłębiacy w ostatnim grupowym spotkaniu zmierzyli się liderem grupy – FK Radnik Bijeljina.

Pojedynek z szóstą drużyną bośniackiej ekstraklasy był dość wyrównany i zakończył się remisem 2:2. Po pierwszej połowie Zagłębie, po bramce Bartłomieja Babiarza w 12. minucie, prowadziło 1:0. Rywale wyrównali w 54. minucie po strzale z rzutu karnego. Niespełna dziesięć minut później Bośniacy wyszli na prowadzenie. Wyrównującą bramkę zdobył w 70. minucie Miguel Quintas. To nowy zawodnik ekipy z Sosnowca. 21-letni pomocnik urodził się w Kongo, ale ma portugalskiej obywatelstwo. Ten ofensywny pomocnik ma za sobą występy w reprezentacji U-23 Konga. Występował też w klubach belgijskich – m.in. w Berchem i RWDM Brussel.

Sosnowiczanie z dorobkiem pięciu punktów zajęli w swojej grupie drugie miejsce i w środę, 12 lutego, w meczu o trzecie miejsce w Medulin Cup 2020 zagrają z Sandecją Nowy Sącz.

Zagłębie Sosnowiec – FK Radnik Bijeljina 2:2 (1:0)

Bramki dla Zagłębia: Bartłomiej Babiarz (11.), Miguel Quintais (70.)