Po przerwie reprezentacyjnej piłkarki Czarnych Sosnowiec wróciły do ligowego grania. Zagłębianki zremisowały na wyjeździe z sąsiadującym w tabeli AZS PWSZ Wałbrzych 2:2.

Pierwsza połowa nie zachwycała. Gra toczyła się głównie w środku pola. Dopiero w 28. minucie zrobiło się ciekawie, a kibice zobaczyli pierwszą bramkę. Dżesika Jaszek dograła do Patricii Hmirovej, a ta świetnie przymierzyła zza pola karnego i trafiła w samo okienko bramki strzeżonej przez Jagodę Sapor.

Po przerwie mecz znacznie się ożywił. Gospodynie rzuciły się do odrabiania strat i w 50. minucie strzeliły wyrównującą bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkowała Klaudia Miłek i w polu karnym idealnie odnalazła się Małgorzata Mesjasz pokonując Annę Szymańską.

Strata bramki podrażniła zespół z Sosnowca. Wicemistrzynie Polski zaczęły szturmować bramkę PWSZ-u. Świetnie przymierzyła Marta Cichosz, ale groźny strzał wybroniła bramkarka gospodyń. Przełamanie przyszło w 70. minucie. Szarżującą Dżesikę Jaszek sfaulowała w polu karnym Jagoda Sapor i sędzia podyktowała jedenastkę. Do piłki podeszła Patricia Hmirova i zdobyła drugą w tym meczu bramkę.

Czarne kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Kolejna bramka wisiała w powietrzu, ale miejscowe również się nie poddawały i na dwie minuty przed końcem spotkania niespodziewanie wyrównały. Bramkę na wagę punktu zdobyła Martyna Zańko.

Jest to już drugi zremisowany mecz w tej rundzie. W sobotę, 16 marca, sosnowiczanki będą miały okazję zrehabilitować się i zgarnąć pełną pulę. Do stolicy Zagłębia Dąbrowskiego przyjedzie AZS Wrocław.

AZS PWSZ Wałbrzych – Czarni Sosnowiec 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 – Patricia Hmirova (28.), 1:1 – Małgorzata Mesjasz (50.), 1:2 – Patricia Hmirova (70., karny), 2:2 – Martyna Zańko (88.)

Wałbrzych: Sapor – Kędzierska, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk, Głąb (71. Zańko), Rozmus (82. Ostrowska), Rapacka (83. Głowacka), Miłek, Fabova.

Czarni: Szymańska – Operskalska, Horvathova, Fischerova, Matla, Jaszek, Wieczorek (46. Osińska), Hmirova, Grad, Cichosz, Wiankowska.

Żółte kartki: Jagoda Szewczuk, Katarzyna Rozmus, Klaudia Fabova, Klaudia Miłek – Martyna Wiankowska. Sędziowały: Michalina Diakow – Aleksandra Ulanowska i Kinga Kwitowska.