Paweł Silbert to kolejny prezydent, który otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

21 czerwca prezydent Paweł Silbert otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Radni po zapoznaniu się ze sprawozdaniem finansowym oraz po wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej uznali, że budżet został wykonany zgodnie z planem i postanowili przyznać absolutorium prezydentowi Jaworzna. Za tą decyzją zagłosowało 15 radnych, 6 było przeciw i 1 wstrzymał się od głosu.

Z przedstawionego sprawozdania wynika, że dochody miasta w 2017 roku zostały wykonane na kwotę 489,9 mln zł, a wydatki ukształtowały się na poziomie 478,5 mln zł. Jak przekazał prezydent Silbert, zaplanowane dochody wykonano w 101,15 proc. założeń rocznych, co pozwoliło miastu terminowo realizować przyjęte zadania.

Największe nakłady finansowe zostały przeznaczone na oświatę i wychowanie (155 mln zł), rodzinę oraz pomoc społeczną (102,5 mln zł), transport i łączność (50,3 mln zł), gospodarkę komunalną i ochronę środowiska (45 mln zł) oraz administrację publiczną (37 mln zł).

CZYTAJ: Paweł Silbert w gronie najlepszych prezydentów polskich miast

Paweł Silbert jest jednym z dłużej urzędujących prezydentów w kraju – w najbliższych wyborach będzie ubiegać się o piątą już kadencję. W 2014 roku uzyskał 45,58 proc głosów w pierwszej oraz 57,67 proc. w drugiej turze.

Prezydent Silbert wystartuje jako kandydat niezależny z listy Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto. – Motywem przewodnim mojej pracy zawsze były zmiany, które okazały się tak dobre dla Jaworzna. Jestem przekonany, że jeszcze ciągle możemy dużo zmienić, poprawić, udoskonalić i usprawnić. Dalsze zmiany są możliwe i konieczne, by Jaworzno dalej się rozwijało. Chcę je nadal kreować i realizować jako prezydent naszego miasta – podkreśla Paweł Silbert.

Paweł Silbert może liczyć na poparcie Prawa i Sprawiedliwości. – To szansa na kontynuację bardzo udanej współpracy między koalicją Prawa i Sprawiedliwości i Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto, która na czele z Pawłem Silbertem, od wielu lat konsekwentnie zmienia Jaworzno w jedno z najnowocześniejszych miast w Polsce – podkreśla Dariusz Starzycki, poseł PiS i były wiceprezydent Jaworzna.

Głównym rywalem Pawła Silberta w walce o urząd prezydenta Jaworzna będzie poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Bańkowski. – Mieszkańcy mówią dziś dość obecnemu prezydentowi i jego zapleczu. Miasto potrzebuje nowego impulsu, a nie dzielenia mieszkańców i arogancji władzy wspieranej przez lokalny PiS. Dlatego czas na zmiany, czas na nowe Jaworzno. Czas na szacunek, dialog i zrównoważony rozwój całego miasta – mówi poseł Bańkowski.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here