Mieszkańcy Sosnowca mogą już korzystać z kolejnego odcinka Bulwaru Czarnej Przemszy. Zmodernizowany fragment łączy się z Bulwarem Brynicy.

Sosnowiczanie w końcu doczekali się realizacji projektu, który zwyciężył w 2017 roku w ramach budżetu obywatelskiego. Zadanie polegało na wybudowaniu drogi pieszo-rowerowej łączącej Bulwar Czarnej Przemszy z Bulwarem Brynicy (szlakiem dawnego pogranicza).

Bulwar Czarnej Przemszy w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Bulwar Czarnej Przemszy w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Podobnie, jak przy pozostałych odcinkach tej budowy, droga została wykonana z czerwonej masy bitumicznej w części dla rowerzystów i w kolorze czarnym, w części dla pieszych. Pasy oddzielone są pasem zieleni. Oprócz budowy drogi pieszo-rowerowej do zadań wykonawcy należał montaż ławek oraz stojaków rowerowych.

Bulwar Czarnej Przemszy w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Bulwar Czarnej Przemszy w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Prace przeprowadzone zostały na odcinku od kładki przy parku Harcerskim do końca ogródków działkowych przy ulicy Ostrogórskiej, wzdłuż rzeki Czarnej Przemszy. Nowa droga rowerowa połączy się z dotychczas powstałymi inwestycjami w centrum miasta. Niestety, mieszkańcy wciąż jednak muszą zaczekać na realizację ścieżki od  ulicy 1 Maja w kierunku parku Harcerskiego.

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. Panie Chęciński, czy w urzędzie jest ktoś kto zajmuje się już wybudowanymi ścieżkami, czy chodzi tylko o blicht przed każdymi wyborami? Nowa ścieżka wzdłuż ul. Andersa zarośnięta jest krzakami do połowy szerokości, to samo na Stawikach, tzw pas zieleni zarasta ścieżkę, a pieniądze miejskie wysyłasz pan do Gdańska???!!!

  2. Wszystko niemal fajnie i pięknie ale po kij te barierki? Chcecie by komuś naprawdę stała się krzywda. Ustawienie ich tuż przy ścieżce pokazuje jak małą wyobraźnie ma osoba która naniosła te przeszkody na drogę.

  3. ”Zmodernizowany fragment łączy się z Bulwarem Brynicy” – jak się łączy jak od skrzyżowania Ostrogórskiej i Jagiellońskiej do mostu na Radosze nic nie zrobione ?

  4. Dla samochodów i rowerów zrobione jest dobrze, ale nie pomyśleli o pieszych wysypali ścieżkę żwirem i jak piesi mają po tym chodzić, przecież nie wszyscy chodzą w trampkach. Ludzie wchodzą na ścieżkę rowerową, bo tam spaceruje się wygodniej [ ścieżka dla pieszych jest do poprawki ] a przecież pieniążki na to były – gdzie poszły? To samo dotyczy ul. Jagiellońskiej jak ta ulica wygląda, gdzie te pieniądze poszły 850tys. i co zrobiono to na wsi jest ładniej, są piękne pobocza i ulice, a tu w mieście taką szkaradę zrobić! Wstyd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here