Kolejny nielegalny imigrant wpadł w ręce sławkowskich stróżów prawa na terenie terminala przeładunkowego. Mężczyzna był ukryty w naczepie ciężarówki.

Podobnie jak w przypadku zatrzymanych kilka dni temu na terenie terminala przeładunkowego w Sławkowie dwóch nastolatków, nielegalny imigrant również przybył na terytorium Unii Europejskiej w naczepie samochodu ciężarowego.

Tir wraz z zaplombowaną naczepą przyjechał do Polski z terenu Serbii. W obecności funkcjonariuszy policji, straży granicznej oraz służby celno – skarbowej kierowca pojazdu otworzył naczepę, w której ujawniono obywatela Afganistanu.

– Obcokrajowiec nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. W trakcie czynności prowadzonych z nielegalnym imigrantem w obecności tłumacza ustalono, że miejscem jego docelowej podróży miała być Europa Zachodnia. Za pomoc w podróży zapłacił przemytnikom 5000 euro – przekazała policja.

Obywatel Afganistanu został przekazany funkcjonariuszom straży granicznej, a następnie umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here