W trzecim meczu kontrolnym koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza pokonali BK JIP Pardubice 104:85.

Podopieczni Michała Dukowicza rozegrali kolejny sparing przed startem nowego sezonu Energa Basket Ligi. Tym razem dąbrowianie pokonali zawodników BK JIP Pardubice.

Pojedynek z rywalami zza naszej południowej granicy od początku stał pod znakiem ofensywy. Już w pierwszej kwarcie obie drużyny zdobyły łącznie aż 57 punktów, a po 8 oczek mieli na swoim koncie Robert Johnson i Bryce Douvier.

Sparing MKS-u Dąbrowa Górnicza z BK JIP Pardubice 104:85 – fot. Dorota Murska

Na początku drugiej kwarcie goście zanotowali seri 13:3 i objęli prowadzenie (38:35). Zagłębiacy szybko jednak odrobili stratę. W kolejnej części dąbrowianie znów przejęli inicjatywę. Po kilku celnych rzutach przewaga MKS-u urosła do 21 punktów (83:62).

W czwartek kwarcie rywale ruszyli do odrabiania strat, ale Iwan Wasyl, który zdobył w tej części dziewięć punktów, uspokoił ich zapędy. Ostatecznie MKS wygrał 104:85.

Przypomnijmy, że we wcześniejszych meczach podopieczni Michała Dukowicza pokonali Górnik Trans.eu Wałbrzych 102:78 i przegrali z Polpharmą Starogard Gdański 76:89.

Kolejny mecz kontrolny ekipa z dębowego miasta rozegra w najbliższy piątek, 6 września, w Gliwicach, gdzie zmierzy się z tamtejszym zespołem GTK. Początek o godzinie 17.00.

MKS Dąbrowa Górnicza – BK JIP Pardubice 104:85 (32:25, 19:18, 32:19, 21:23)

Punkty dla MKS-u: Robert Johnson (24), Bryce Douvier (17), Dominic Artis (15), Filip Put (13), Iwan Wasyl (11), Jakub Kobel (6), Radosław Chorab (6), Konrad Dawdo (5), Marek Piechowicz (5), Franciszek Bigaj (2).