W Będzinie powstają dwie kolejne Strefy Psiej Aktywności, gdzie czworonogi będą mogły szaleć do woli. Miasto wyda na nie 55 tys. zł.

Już wkrótce, jak zapowiadają będzińscy urzędnicy, właściciele czworonogów będą mogli spędzać z nimi czas na specjalnie przygotowanych placach na Warpiu (ul. 1 Maja) i na Syberce (ul. Biskupa Adama Śmigielskiego i Powstańców Śląskich).

Nowe Strefy Psiej Aktywności będą ogrodzone oraz wyposażone w specjalny sprzęt i akcesoria dla psów.

Przypominamy, że pierwszą będzińską Strefę Psiej Aktywności otwarto we wrześniu ubiegłego roku. Znajduje się na plantach przy ulicy Bursztynowej.

– Jest to nowoczesna i bezpieczna przestrzeń dla czworonożnych mieszkańców naszego miasta. Na jej terenie znajdują się urządzenia do amatorskich ćwiczeń oraz do profesjonalnego treningu – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Na terenie wybiegu znaleźć można takie urządzenia, jak: tunel, slalom, kładka, obręcze do przeskakiwania, płotek do przeskoków czy równoważnia. Strefa będzie również wyposażona w specjalnie zaprojektowaną ścieżkę edukacyjną, dotyczącą pozytywnych aspektów posiadania psa, ulubionych ras psów, psich zawodów a także sportów, jakie można uprawiać ze swoim psem, nie zabraknie również psich zagadek i ciekawostek.

POLECAMY TAKŻE:

Otwarto pierwszą w mieście strefę psiej aktywności [ZDJĘCIA]

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here