Już w najbliższy piątek oraz sobotę mieszkańcy Sosnowca i miast ościennych będą mogli oglądać filmy na dużym ekranie i to bez wychodzenia z samochodu. Przed nami kolejne seanse w kinie samochodowym.

Kino samochodowe czyli projekt dla fanów kinematografii, motoryzacji oraz niestandardowej rozrywki w Sosnowcu cieszy się ogromnym zainteresowaniem, na dwa pierwsze seanse podczas których zaprezentowano film pt. „La la Land” oraz „Pulp Fiction” wykupiono wszystkie bilety!

Wielkie ekrany, a przed nimi morze samochodów to obrazki znane z amerykańskich filmów. Od niedawna jest to dostępne także w Sosnowcu. Już w najbliższy piątek i sobotę, tj. 29 i 30 maja, widzowie będą mogli zobaczyć kolejne dwa filmy: „Chicago” oraz „Dzisiejsze czasy”, które wzbogacone zostaną o muzykę na żywo w wykonaniu Łukasza Marciniaka.

CHICAGO

Roxie Hart (Renée Zellweger), niewinna dziewczyna, która wierzy, że jej życie odmieni się za pomocą śpiewu i tańca jest olśniona możliwościami, które zdaje się obiecywać miasto wiatrów. Jedynym marzeniem Roxie jest pójść w ślady Velmy Kelly – gwiazdy wodewilu.

Marzenie Roxie wydaje się bliskie spełnienia gdy, nieoczekiwanie, obie damy lądują w więzieniu oskarżone o popełnienie morderstw. Podczas kiedy Roxie przebywa w więzieniu, znany adwokat Billy Flynn zgadza się na podjęcie jej sprawy i pokierowaniem jej kariery za godziwym wynagrodzeniem.

Roxie rozkwita pod okiem swojego mentora, ale sprytna panna Kelly szykuje dla naszej bohaterki niespodziankę w drugiej odsłonie dramatu.

DZISIEJSZE CZASY

Z maszyny o zębatych kołach, wielkich przekładniach i kilometrach pasów transmisyjnych niczym mała śrubka wypada, grany przez Chaplina, robotnik. Wycieńczony pracą i załamany nowym sposobem podawania pracownikom posiłków – przez rurkę do ust, ląduje w zakładzie psychiatrycznym.

Wyleczony ponownie trafia do zakładu zamkniętego, tym razem karnego, gdy podczas nielegalnej demonstracji nieopatrznie podnosi z ulicy czerwoną szmatę. Chaplin w swoim ostatnim niemym filmie, nakręconym po latach Wielkiego Kryzysu a w przededniu II wojny światowej, pokazuje, jak przeciętny, prosty człowiek nie ma zbyt wielkiego wyboru w życiu. Doświadcza albo morderczej pracy, albo głodu i więzienia.

Wyrwać go z tego mechanizmu może wyłącznie miłość; taka jaka w filmie spotyka Trampa i poznaną przez niego, bezdomną dziewczynę (Paulette Goddard). Po wielu upokarzających pracach, kradzieżach z głodu i nocach w więzieniu idą razem za rękę, dając nadzieję, że w okrutnej rzeczywistości „dzisiejszych czasów” jest miejsce na szczere uczucie.

Kino samochodowe w Sosnowcu

Filmy będą wyświetlane na dwóch ekranach na parkingu, który może pomieścić 100 samochodów. W piątek o godz. 21.00 zobaczymy „Chicago”, a w sobotę o tej samej godzinie „Dzisiejsze czasy” z muzyką na żywo. Bilety, w cenie 19 zł za samochód, dostępne są na stronie internetowej.

W kolejnych tygodniach na ogromnych ekranach projekcyjnych zobaczyć będzie można nowe hity kinowe, jak i „znane i lubiane” klasyki. Nie zabraknie również strefy gastronomicznej z możliwością zamówienia bezpośrednio do samochodu.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here