Sosnowiec przebuduje kolejny fragment ulicy Grota-Roweckiego. Zadanie obejmuje budowę dwóch rond na odcinku drogi S-86 do ul. Udziałowej.

Sosnowiec przy wsparciu metropolitalnego Funduszu Solidarności w tym roku przebuduje fragment ulicy Grota-Roweckiego w pobliżu trasy S86. Jest to jedno z dwóch połączeń osi komunikacyjnej Zagłębia z centrum miasta.

Projekt zakłada budowę ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego – Hallera – Ptasia, które będzie podobne do tego, które funkcjonuje u zbiegu ulic: Sokolskiej, Kamiennej i Komuny Paryskiej nieopodal Centrum Handlowego Auchan Sosnowiec.

Przebudowana zostanie również zatoka autobusowa znajdująca się pomiędzy ul. Rudną i Grota-Roweckiego. Drugie rondo powstanie przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego i Gospodarczej. Projekt obejmuje także budowę ścieżek rowerowych, remont chodników, remont nawierzchni jezdni pomiędzy rondami oraz budowę zatok i pasów postojowych i wymianę oświetlenia ulicznego.

Drugie rondo powstanie przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego i Gospodarczej. – Projekt obejmuje także budowę ścieżek rowerowych, remont chodników, remont nawierzchni jezdni pomiędzy rondami oraz budowę zatok i pasów postojowych i wymianę oświetlenia – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Inwestycja możliwa jest dzięki dofinansowaniu z Metropolitarnego Funduszu Solidarnościowego (3,5 mln zł) w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Sosnowiec starał się o dofinansowanie tej inwestycji z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Mimo pozytywnej oceny szacowanego na ok. 6 mln zł zadania, miasto nie otrzymało dotacji.

Wykonawca, którym jest gliwicka firma Silesia Invest na wykonanie I etapu inwestycji do końca 2018 roku oraz do końca maja 2019 roku na wykonanie prac w ramach II etapu. Koszt całej inwestycji to ponad 4,8 mln złotych.

Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu - fot. MC
Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu – fot. MC

CZYTAJ TAKŻE:

Rusza oczekiwany od lat remont ulicy Andersa. Na kierowców czekają utrudnienia

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

 1. Nie dałoby się pociągnąć 50 metrów dalej Gospodarczą? Znaczy do Wiązowej dojechać? Teraz tam chaszcze i śmietnik…

 2. Powinno to znacznie upłynnić ruch, tak jak na Piłsudskiego. Pamiętam, jak parę lat temu się tam stało. Przejechanie kawałka z os. Piastów do ul. 3 Maja trwało wieki. Dziś każdego popołudnia cała Grota-Roweckiego stoi w korku, więc pomysł super. Oby tylko nie wpadli na pomysł budowy takiej wysokiej wyspy pośrodku ronda, albo, co gorsza, jakichś cholernych barierek, przez które nadjeżdżające auto zobaczymy w ostatniej chwili…
  Co do skrzyżowania z Gospodarczą – wystarczy tam miejsca? Bez likwidacji tego zielonego skweru się chyba nie obejdzie?

 3. „Kierofcy”:

  – na rondzie bez migacza, chyba że zmieniasz pas
  – zjazd z ronda: prawy migacz

  trudne? … niestety bywa nawet dla radiowozów…

  DG ma inne zwyczaje, ale na szczęście kierowcy z tego obszaru rzadko zapuszczają się poza swoje włości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here