Miasto Będzin pozyskało kolejne dofinansowanie z Unii Europejskiej na dwie inwestycje miejskie w kwocie 1,6 mln złotych.

Dofinansowanie w kwocie 1,6 mln złotych pochodzące z z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego przeznaczone zostanie na adaptację dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie przy ulicy 1 Maja. Budynek zostanie zaadaptowany na Centrum Usług Społecznych, które mieściło będzie dwie formy wsparcia społecznego tj. Klub Seniora oraz Dzienny Dom Pomocy.

– Centrum Usług Społecznych przyczyni się do zwiększenia dostępności do usług społecznych osób starszych i niesamodzielnych oraz wpłynie na poszerzenie oferty zajęć pozwalających na aktywną integrację seniorów – mówi Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik prasowy będzińskiego magistratu.

Powierzchnia użytkowa lokalu wynosząca blisko 750 m² stwarza możliwość wykreowania przestrzeni dostosowanej do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. – Wprowadzone zmiany adaptacyjne przyczynią się do uczynienia przestrzeni CUS w taki sposób, aby sprzyjała rozwojowi zachowań aktywnych – dodaje Kinga Wesołowska-Bodzek.

Ponadto, dofinansowanie pozwoli na wyznaczenie w obrębie głównych ulic śródmieścia bezpiecznych dróg rowerowych połączonych węzłem przesiadkowym przy ulicy Kościuszki.

– Rozbudowa tras rowerowych w Będzinie ma stworzyć bezpieczny i alternatywny sposób do podróżowania w drodze do i z pracy, a także ułatwić mieszkańcom Będzina podróżowanie transportem zbiorowym – podkreśla Łukasz Komoniewski, prezydent miasta.

Jak zaznaczają będzińscy urzędnicy, inwestycje rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Czy podoba Ci się zwycięska koncepcja przebudowy centrum Sosnowca?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here