W najbliższym sezonie wakacyjnym miejska plaża wzbogaci się o nowe atrakcje, które urozmaicą ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców, spędzających wakacje w mieście.

W najbliższym czasie Będzin wzbogaci się o kolejne ciekawe miejsca, które zagwarantują mieszkańcom możliwość spędzania wolnego czasu w atrakcyjnie zaaranżowanym plenerze, przyczyniając się do poprawy jakości ich życia, niezależnie od wieku oraz preferowanej formy wypoczynku.

Wkrótce, plaża miejska, czyli ulubione miejsce wypoczynku letniego mieszkańców Będzina wzbogaci się o nową atrakcję. W czerwcu zakończyć się mają prace związane z montażem podświetlanej fontanny , która powstanie na będzińskiej plaży.

– Kolorowo oświetlone strumienie wody, ciekawy projekt architektoniczny, leżaki i odpowiednia aranżacja zieleni – to miejsce z pewnością będzie kolejna atrakcją na mapie Będzina, również wieczorami – podkreślają władze miasta.

Fontanna na będzińskiej plaży - fot. UM Będzin
Fontanna na będzińskiej plaży – fot. UM Będzin

A to nie jedyna atrakcja, która czekać będzie na mieszkańców od wakacji. Również do końca czerwca, powstać ma tężnia solankowa. Pierwsza z trzech zaplanowanych tężni powstanie w parku Syberka, w pobliżu ulicy Czeladzkiej i Małobądzkiej.

Altana w kształcie ośmiokąta wraz z przyległym terenem będzie miała powierzchnię blisko 150 metrów kwadratowych. Tężnia będzie ogólnodostępna dla mieszkańców, wraz z jej budową przewidziane jest zagospodarowanie terenu – powstaną alejki, zamontowane zostanie nowe oświetlenie, nasadzone zostaną nowe krzewy oraz zamontowane zostaną ławki, kosze oraz stojaki rowerowe.

Także będziński „Małpi gaj”, zlokalizowany nad brzegiem Czarnej Przemszy, zmieni swoje oblicze. – Na dniach ruszą pierwsze prace. Do połowy czerwca powstaną na tym terenie nowe ścieżki edukacyjne i przyrodnicze, plac agility i obiekty małej architektury. Teren parkowy zostanie oświetlony. Będzin wzbogaci się o nową przestrzeń sportowo-rekreacyjną i przyrodniczą – podkreśla Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Koszt inwestycji to ponad milion złotych, z czego miasto poniesie wydatek wielkości zaledwie 15 proc. całości zadania.
Plaża miejska w Będzinie – fot. UM Będzin
Plaża miejska w Będzinie – fot. UM Będzin
Te zmiany maja przyczynić się do zwiększenia różnorodności biologicznej będzińskiego parku, poprawy funkcji przyrodniczych i dydaktycznych oraz skanalizowanie małego ruchu rekreacyjnego obszaru parkowego. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ramach projektu Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny rzek Przemszy i Brynicy.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here