Szykuje się kolejny remont w Sosnowcu. Tym razem przebudowana zostanie ulica Generała Franciszka Jarosza na Środuli. Prace potrwają do jesieni.

Kilka dni temu Miejski Zakład Usług Komunalnych podpisał umowę z wykonawcą na przebudowę liczącej 105 metrów ulicy Generała Franciszka Jarosza na Środuli.

Szutrowa ulica odejdzie do przeszłości. – Na Ponad 100 metrach jezdnia zostanie wykorytowana, pojawi się nowa nawierzchnia, chodniki, a co najważniejsza dla mieszkańców, powstaną podjazdy do ich posesji. Całość będzie miała odwodnienie – mówi Krzysztof Polaczkiewicz z biura prasowego sosnowieckiego magistratu.

Inwestycja jest wykonywana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Całkowita wartość zamówienia to ponad 300 tysięcy złotych, a efekty mają być widoczne już jesienią.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Z jednej strony słuszna inwestycja, bo szutrowa droga na takim osiedlu jak Środula to obciach. Z drugiej strony to nic nie znacząca ślepa uliczka, z której korzysta tylko kilku mieszkańców okolicznych domów. Jak mieszkam na Środuli kilkadziesiąt lat to chyba jedyna ulica którą nie szedłem nigdy w życiu, choć wiem gdzie się znajduje.

    Niech mają, niech tam też zawita XXI wiek.

    Druga sprawa, ktoś wie w przybliżeniu chociaż, kim był ten „generał Franciszek Jarosz”? Internet milczy na jego temat, a przecież internety wiedzą wszystko. Dziwne…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here