Podpisano, wartą blisko 1,2 mln zł, umowę na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach. W tym roku planowany jest również montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku.

W ramach inwestycji zostaną ocieplone ściany zewnętrzne budynku oraz piwnicy. Ocieplony zostanie również stropodach budynku w segmencie A oraz segment B i sala gimnastyczna. Ponadto zostaną wymienione drzwi zewnętrzne i wszystkie okna, grzejniki, instalacja odgromowa oraz oświetlenie. Przy sali gimnastycznej zostanie dobudowany magazynek na sprzęt sportowy.

– Termomodernizacja szkoły jest ważnym przedsięwzięciem dla uczniów, rodziców i nauczycieli – mówi Dorota Pronobis-Kościńska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach. – Dzięki niemu poprawi się zarówno efektywność energetyczna budynku jak i jego estetyka. Cieszę się, że w przyszłym roku w wakacje planowane są również prace remontowe wewnątrz szkoły – dodaje.

Zgodnie z umową prace potrwają do 31 października, a ich koszt wyniesie 1 187 000 zł. Zadanie to jest objęte unijną dotacją w wysokości 1 008 950 zł, która stanowi aż 85 proc. wartości całego projektu.

W tym roku planowany jest również montaż ogniw fotowoltaicznych, do produkcji energii elektrycznej, na dachu budynku. Wykonawca tego zadania zostanie wyłoniony w drugiej połowie roku. Również to zadanie objęte jest unijną dotacją. Dzięki tym przedsięwzięciom szkoła stanie się bardziej ekologiczna.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here