W niedzielę, 1 września nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich, które wynikają z prac remontowych prowadzonych przez PKP PLK.

Wśród zmian, jakie wprowadzone zostaną we wrześniu w rozkładzie Kolei Śląskich znajdą się nowe kursy, wprowadzone w ramach współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią, a także zastępcza komunikacja autobusowa czy mniejsza liczba utrudnień.

W związku ze zmianami w organizacji prac modernizacyjnych i remontowych prowadzonych przez PKP PLK, we wrześniu i pierwszej połowie października zminimalizowana zostanie liczba zaplanowanych zadań, co będzie skutkowało mniejszą liczbą ograniczeń w kursowaniu pociągów na niemal wszystkich relacjach.

Wciąż jednak będą kontynuowane prace modernizacyjne, które mają wpłynąć na poprawę komfortu jazdy pasażerów. Najistotniejsze utrudnienia będą występować na liniach S1 (Częstochowa – Gliwice) oraz S58 (Czechowice-Dziedzice – Cieszyn).

Na linii S1 w całym okresie obowiązywania wrześniowej korekty rozkładu jazdy na odcinkach Zawiercie – Myszków oraz Częstochowa – Poraj pociągi będą kursować po jednym torze. Aby zwiększyć możliwość dopasowania rozkładu jazdy do potrzeb podróżnych, część pociągów pojedzie drogą okrężną przez Częstochowę Mirów i Częstochowę Stradom.

W przypadku linii S58 na odcinku z Zebrzydowic do Cieszyna, w związku z przeprowadzanymi pracami modernizacyjnymi, do 6 października będzie uruchamiana zastępcza komunikacja autobusowa.

Warto także podkreślić, że dzięki współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią przybyły dodatkowe połączenia. W związku z wrześniową korektą połączenia te na relacji Tychy Lodowisko – Katowice – Tychy Lodowisko oraz Katowice – Tarnowskie Góry – Katowice będą kontynuowane.

Drobne zmiany w godzinach odjazdów poszczególnych pociągów mogą zajść również na liniach nieobjętych remontami. Dlatego warto dokładnie sprawdzić rozkład jazdy przed niedzielnymi wycieczkami czy poniedziałkowym wyjściem do pracy. Kolejna korekta rozkładu jazdy zostanie wprowadzana 20 października.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here