Aleksander Drzewiecki został nowym prezesem Kolei Śląskich. Zastąpił na tym stanowisku Wojciecha Dingesa, który w maju zrezygnował ze stanowiska.

31 lipca Rada Nadzorcza Kolei Śląskich rozstrzygnęła konkurs na prezesa zarządu spółki. Funkcję tę powierzono Aleksandrowi Drzewieckiemu.

Nowy prezes Kolei Śląskich był wcześniej dyrektorem oddziału terenowego Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach. Ma doświadczenie w pracy na stanowisku maszynisty pojazdów trakcyjnych, rewidenta taboru kolejowego oraz biegłego sądowego z zakresu transportu szynowego.

Aleksander Drzewiecki jest absolwentem studiów doktoranckich na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz na Politechnice Śląskiej, ukończył również studia na Katedrze Transportu Szynowego Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Jest autorem licznych ekspertyz, opracowań oraz publikacji naukowych i popularnonaukowych z dziedziny kolejnictwa. Prywatnie entuzjasta kolei od najmłodszych lat.

– Wierzę, że wspólnie z całą załogą będziemy mogli dalej rozwijać transport kolejowy w regionie i sukcesywnie podnosić poziom świadczonych usług. Trzy główne obszary, na których chciałbym się skupić w mojej pracy to bezpieczeństwo, dalekowzroczność w rozwoju spółki i jakość świadczonych usług. Zachęcam przy tym już teraz, aby jak najczęściej korzystać z ekologicznego środka transportu jakim jest pociąg, zamiast z transportu indywidualnego – podkreśla Aleksander Drzewiecki.

Aleksander Drzewiecki na stanowisku prezesa Kolei Śląskich zastąpił Wojciecha Dingesa, który w maju złożył swoją rezygnację.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Poproszę pociąg wielkości Tramwajki z Południowego (Głównego!) do Tunelu (Kozłowa?)
    takt co godzinę, w łyk’endy co 2 godziny!
    Inaczej nie ma sensu remontować – a remontuje się od lat pod 3 pociągi…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here