W czwartek, 15 sierpnia w Katowicach, po raz pierwszy, odbędzie się wielka defilada wojskowa. Z tej okazji pasażerowie będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów Kolei Śląskich oraz dodatkowych autobusów.

15 sierpnia w Katowicach odbędzie się defilada wojskowa, organizowana z okazji upamiętnienia 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. W związku z tym uczestnicy tej uroczystości będą mogli odbyć bezpłatne przejazdy pociągami Kolei Śląskich w kierunku Katowic, jak i w drodze powrotnej z tego wyjątkowego wydarzenia.

Uczestnicy uroczystości będą mogli obserwować przemarsze poszczególnych jednostek mundurowych, którym będzie towarzyszył najnowocześniejszy sprzęt lądowy oraz powietrzny, jakim dysponują siły zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli obserwować między innymi maszerujących pancerniaków, „specjalsów”, spadochroniarzy, marynarzy i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Defilować będą także pododdziały uczelni wojskowych: Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wojsk Lądowych i Lotniczej Akademii Wojskowej, a także formacje proobronne i klasy mundurowe.

Z tej okazji żołnierze Wojska Polskiego zapraszają na piknik wojskowy, który odbędzie się przed budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, gdzie będzie można z bliska przyjrzeć się pojazdom wojskowym. Obok żołnierzy Wojska Polskiego przedefilują również żołnierze wojsk sojuszniczych na co dzień stacjonujący w Polsce, a więc żołnierze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.

– Zachęcam mieszkańców województwa śląskiego i gości do udziału w święcie patriotyzmu i skorzystania z transportu Kolejami Śląskimi. To ekologiczny i komfortowy środek komunikacji. 15 sierpnia wspólnie oddamy hołd Powstańcom – zachęca Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Aby ułatwić mieszkańcom całego regionu możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, 15 sierpnia będzie można skorzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Śląskich. Przejazdy będą obejmować wszystkie obsługiwane przez przewoźnika linie, z wyłączeniem połączeń przygranicznych kierujących się w stronę Bohumina oraz połączenia specjalnego Ornak na odcinku Bielsko-Biała – Zakopane.

– Jesteśmy zaszczyceni, że Koleje Śląskie mogą dołożyć swoją „cegiełkę” do obchodów tego wyjątkowego wydarzenia, niezwykle ważnego dla wszystkich mieszkańców województwa śląskiego – podkreśla Aleksander Drzewiecki, prezes Kolei Śląskich. – Mamy przy tym nadzieję, że dla wielu podróżnych wyprawa na defiladę stanie się również okazją do przetestowania oferty Kolei Śląskich i być może zdecydowania się na taki środek transportu również podczas innych wydarzeń – czy to wycieczek z rodziną, czy też np. dojazdu do pracy – dodaje.

Defilada 15 sierpnia br. w Katowicach rozpocznie się o godzinie 14.00 na ul. Bagiennej, przejedzie al. Walentego Roździeńskiego od wiaduktu na ul. Lwowskiej przez Rondo gen. Jerzego Ziętka, aleją W. Korfantego, a następnie rozformuje się na wysokości Ronda Pętli Słonecznej.

Ponadto, w dniu defilady zostaną uruchomione dodatkowe, bezpłatne linie autobusowe – S1 i S2, zapewniające dojazd i powrót z parkingów w rejon wydarzenia. Trasy przejazdu specjalnych linii są następujące: S1: Katowice Szkolna – Katowice Dąbrówka Mała Nowosam oraz S2: Katowice Dąb Silesia City Center – Katowice Chorzowska – Katowice Plac Wolności.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Autobusy w strone katowic przepelnione. Jak bylo miejsce z przodu kierowca nie raczyl otworzyc drzwi. Pozdrawiam nieudolna komunikacje miejska i pkp.

  2. Sosnowiec Główny – staliśmy od 11:50 do 13:30 pociągi się zatrzymywały i tylko otwierały drzwi nikt nie wsiadał i nie wysiadał. Organizacja dno. Podobnie wyglądało na przystankach ludzie krążyli od przystanku do dworca PKP i takie to było święto !!! Widocznie ktoś z włodarzy był zaskoczony że przyjedzie pół Polski. Szkoda że brakowało napisu zapraszamy do Warszawy za rok. Masakra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here