Właściciele samochodów i ich współpasażerowie będą mogli w piątek (9 lutego) podróżować bezpłatnie Kolejami Śląskimi. To efekt smogu.

Ze względu na prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bardzo złą jakość powietrza Koleje Śląskie w piątek, 9 lutego wprowadzają bezpłatne przejazdy dla kierowców.

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. W przeciwieństwie do poprzedniej edycji akcji, w tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin a także pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

Możliwość bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywać przez cały dzień – od godziny 00:01 do 24:00. O ewentualnym przedłużeniu akcji na kolejne dni koleje będą informować oddzielnym komunikatem.

To już trzeci raz w tym roku, kiedy Koleje Śląskie ogłaszają bezpłatną komunikację w związku ze smogiem. W ciągu dwóch dni z takiej możliwości skorzystało prawie 4500 osób.

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

 1. Jak zwykle dyskryminacja tych którzy nie przyczyniają się do powstawania smogu bo nie mają samochodu i nie są współpasażerami.

 2. Jesteś kierowcą? Codziennie zatruwasz swoim autkiem powietrze? W piątek w nagrodę pociągiem pojedziesz za darmo.
  Nie jesteś kierowcą? Jeździsz do pracy na rowerze, bo dbasz o zdrowie i czyste powietrze? W piątek za karę zapłacisz za to, tak aby truciciele mogli jechać za darmo.

 3. Miesięczny powinien być przedłużony o tyle dni, ile takich „darmowych” było w miesiącu.
  Albo tańszy. Choćby następny. Jest wiele rozwiązań.
  Ale lepiej dyskryminować.
  Zgadzam się z przedmówcami.

 4. Solidaryzując się z osobami wyżej które czują się dyskryminowane przez Koleje Śląskie przyjechałem dzisiaj do pracy samochodem, co więcej wrócę nim do domu z pracy a wieczorem wybiorę się nim na wycieczkę krajoznawczą po paru śląskich miastach. Pozdrawiam

  • No cóż, ja także pojechałem dziś do pracy samochodem w ramach solidarności z komentującymi powyżej, a to dlatego, że do najbliższej stacji kolejowej mam jakieś 15 kilometrów, a do pracy może z 17, w innym kierunku… Zwyczajnie, zanim dotarłbym na stację, w tym czasie już dojeżdżałbym pod drzwi pracy. Bardzo lichą mamy „sieć” kolejową w regionie, raptem jedna linia do Częstochowy (ogryzków na Olkusz i Szczakową nie liczę, zresztą, nie obsługują ich chyba KŚ?). Wybrańcy mieszkający w pobliżu pewnie coś skorzystali. Także pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here