W poniedziałek, 3 grudnia odbyła się II sesja Sejmiku Województwa Śląskiego, w czasie której wybrano stałe składy komisji.

Podczas poniedziałkowej sesji wybrano składy komisji i ich kierownictwo. Bardzo szybko stało się jasne, że radni klubu Koalicji Obywatelskiej nie otrzymają żadnego stanowiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego w sejmikowych komisjach. Prawo i Sprawiedliwość, posiadające większość, nie uwzględniło wniosków opozycyjnego KO w sprawie stanowisk w prezydiach komisji.

Udzielenia poparcia dla zarządu województwa odmówił klub SLD-PSL i Koalicji Obywatelskiej. W konsekwencji, upadły wnioski, by przewodniczącymi niektórych komisji zostali radni spoza klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jak twierdzą radni opozycji jest to kara za krytykę Wojciecha Kałuży, którego przejście do PiS wciąż jest szumnie omawiane.

Ostatecznie, przewodniczącym komisji do spraw budżetu, finansów i skarbu został Stanisław Baczyński z PiS. Jego zastępcą został Rafał Porc z SLD. W komisji nauki przewodniczącym został Piotr Czarnynoga, a zastępcą Tadeusza Sławka.

Klub PiS odrzucił także poprawkę klubu SLD-PSL, aby przewodniczącym komisji rolnictwa został radny PSL Stanisław Gmitruk, który został jej wiceprzewodniczącym. .

Zgodnie z zapisem ustawowym, do przedstawiciela opozycji w samorządzie wojewódzkim należy fotel przewodniczącego komisji rewizyjnej. Został nim były wicemarszałek województwa Michał Gramatyka.

CZYTAJ TAKŻE:

Prawo i Sprawiedliwość przejmuje Sejmik Województwa Śląskiego. Przeważył jeden głos

Skomentuj przez Facebook

13 KOMENTARZE

  • Oj daleko im do bolszewi daleko. Ale po co wysilać się na argumenty lepiej opluć. Czekam jeszcze na argument że to faszyści i będzie komplet

   • Jak to daleko im do bolszewi? Znasz hasło „Czy się siedzi czy się leży 2000 się należy?” Znane powiedzonko z PRLu, PiS zmienił na: „Czy się siedzi czy się leży 500 plus się należy”.

    • Lepsze 500 u rodzica czy 500 u mafioza?
     Po drugie to nie jest obowiązkowe jak u bolszewików. Ośmieszajcie się tymi pseudo argumentami dalej ws. tego programu. Bzdury powtarzane wiele razy stają się prawdą. Bolszewia.

 1. I arkadio będzie bez kasy cud remontowy drugi raz się nie zdarzy a kolesiom jeszcze banany znikają, ale jaja listonosz kasy nie przyniesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here