Chcesz posłać swoje dziecko do żłobka, ale brakuje miejsc? Ma w tym pomóc klub dziecięcy, który z początkiem 2018 roku rozpocznie działalność przy sosnowieckim „Elektroniku”.

Klub dziecięcy został utworzony w ramach projektu „Mogę wszystko – projekt godzenia ról społecznych z zawodowymi” i ma stanowić alternatywę dla żłobka.

– Klub Dziecięcy świadczył będzie usługi opieki nad 15 dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia. Miesięczny koszt za opiekę nad dzieckiem wynosi 50 zł miesięcznie Placówka będzie czynna w godzinach 7.00-20.00 od poniedziałku do piątku zgodnie z deklaracjami rodziców, którzy będą mogli zostawiać swoje pociechy na pięć godzin w ciągu dnia. To kolejna alternatywa dla rodziców, którzy wracają na rynek pracy – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W ramach projektu „Mogę Wszystko – projekt godzenia ról społecznych z zawodowymi” można skorzystać z opieki nad dzieckiem w klubie dziecięcym lub też ubiegać się o refundację części kosztów wynagrodzenia niań. Rodzice zwolnieni będą z ponoszenia kosztów wyżywienia w klubie dziecięcym.

Koszt adaptacji lokalu przy ulicy Jagiellońskiej 13 na potrzeby Klubu wyniósł 128 904,00 zł z czego 81 251,60 zł zostało poniesione w ramach dofinansowania EFS. Cały projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w  kwocie 1 525 411,08 zł.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Panie Arkadiuszu szanowny tylko.ktorzy rodzice wracajac na rynek pracy pracuja po 5h?pewnie nieliczni,Dlaczego tak potrzebna placowka nie moze pracowac w pelnym wymiarze godzinowym?nijak to sie ma do jakiegokolwiek etatu:\Pozdrawiam.

  2. Nie każdy chodzi do pracy na tą samą godzinę. Dla mnie i Męża opieka nad dzieckiem na 5 godzin w ciągu dnia w zupełności by wystarczyła. Mama zawiezie dziecko i pójdzie do pracy a tata odbierze i sam posiedzi parę godzin z dzieckiem zanim mama wróci. Mi pomysł się bardzo podoba 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here