W poniedziałek, 4 grudnia w budynku głównym Urzędu Miejskiego odbędzie się charytatywny kiermasz świąteczny na rzecz bezdomnych zwierząt.

Zima to wyjątkowo trudny okres dla schronisk, dlatego Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na Dom” zorganizowało lokalną zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska w Sosnowcu.

– Jest to wydarzenie cykliczne, które ma na celu pomoc naszym podopiecznym – mówi Angela Kosiba ze Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na Dom”.

W czasie kiermaszu zakupić będzie można akcesoria świąteczne, wyroby czy książki. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup niezbędnych artykułów dla zwierząt z sosnowieckiego schroniska.

Ponadto, mieszkańcy mogą przynieść przedmioty codziennego użytku takie jak: miski, ręczniki czy koce, którymi można dogrzewać zwierzęta podczas mroźnych dni. W schronisku potrzebna jest także karma dla psów i kotów, zarówno sucha, jak i mokra, a także podkłady do nauki czystości dla szczeniaków, suplementy oraz witaminy.

Kiermasz odbywa się w godzinach 8.00 – 16.00, w budynku głównym Urzędu Miejskiego przy Al. Zwycięstwa 20. – Serdecznie zapraszamy wszystkich,którym leży na sercu los bezdomnych psów i kotów – dodaje Angela Kosiba.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here