Uczestnicy niedzielnego nabożeństwa w parafii pw. św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Czeladzi tuż przed bramą kościoła otrzymali broszurę promującą Waldemara Andzela, posła PiS z Będzina. Taka kampania wyborcza nie spodobała się wielu wiernym.

Trwa kampania przed wyborami parlamentarnymi, a kandydaci starają się przekonać do siebie wyborców w każdy możliwy sposób. Na ulicach zobaczyć można billboardy, ulotki czy broszury zachęcające do głosowania na danego kandydata. Nie zawsze jednak znajdują się one we właściwych miejscach.

Jednym z takich miejsc jest kościół, który w swym założeniu jest miejscem wolnym od polityki. Wydaje się jednak, że ta zasada nie jest jasna dla wszystkich. Uczestnicy niedzielnego nabożeństwa w parafii pw. św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Czeladzi, tuż przed bramą kościoła otrzymali broszurę promującą Waldemara Andzela, posła Prawa i Sprawiedliwości z Będzina.

Wierni są zgodni. Większość z nich uważa, że plakatów czy ulotek wyborczych nie powinno być na kościołach, ani w pomieszczeniach należących do kościoła czy znajdujących się tuż obok. Uczestnicy nabożeństwa nie kryją swojego oburzenia. – Czy to na terenie parafii, czy też tuż obok, to karygodne. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca – mówią.

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  1. A może Bochenek jest lepszy? Przecież on powinien rozpocząć jakąś normalną niepoltyczną pracę aby zrozumieć ludzi i dopiero ich reprezentować, inaczej nic z niego nie będzie bo mentor nic dobrego go nie nauczy!

  2. Chłopina się nałazi i tradycyjnie +/- 12 tys. głosów zgarnie co do mandatu wystarczyć powinno.O jakości jego sprawowania wypowiadać się nie będę.

  3. Nie wnikając kto i co ale tego typu zachowania, na które pozwalają zarządzający parafią, są profanacją wiary i stoją w sprzeczności z zasadami którym ma służyć kościół. Dziwi mnie także przyzwolenie na taką profanację miejsc kultu religijnego ludzi wierzących.
    No cóż ale przykład idzie z góry, nie koniecznie intelektualnej np. https://www.google.com/amp/s/natemat.pl/amp/281933,czarnecki-przemawial-w-kosciele-poslowie-pis-robia-kampanie-z-ambony.
    Pamiętajcie, że Jezus wyrzucił „kupczących” ze świątyni, a ci obecni też chcą wam coś sprzedać. Choć inny to towar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here