41-letnia mieszkanka Jaworzna zamierzała wyłudzić z jednego z sosnowieckich banków 200-tysięcy złotych kredytu. Planu nie udało się zrealizować, a kobiecie grozi teraz 8 lat więzienia.

41-letnia mieszkanka Jaworzna przedłożyła w banku sfałszowane dokumenty zaświadczające o wysokości wpływów na rachunek oraz sfałszowane deklaracje PIT. Wykazała w nich, że prowadzona przez nią działalność gospodarcza ma takie obroty i dochody, które wymagane są, by uzyskać kredyt w wysokości 200 tysięcy złotych.

Kobieta, po odbiór pożyczki do banku przyszła nieświadoma faktu, że niektórzy spośród klientów obecnych na sali bankowej to policjanci, którzy czekali, by przekonać się, czy będzie próbowała doprowadzić swój plan do końca.

Zamiast pieniędzy, których się spodziewała, na swoich rękach zobaczyła kajdanki. W wyniku dalszych czynności mundurowi zabezpieczyli również dokumentację oraz komputer, który mógł posłużyć do sfałszowania dokumentów. Po uzupełnieniu przez śledczych wszystkich wymaganych przepisami czynności, zatrzymanej zostaną ogłoszone zarzuty. Grozi jej 8 lat więzienia.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here