W sobotę, 5 maja oficjalnie zainaugurowano sezon kajakowy na sosnowieckim odcinku Białej Przemszy z Maczek do Trójkąta Trzech Cesarzy.

Spływy kajakowe to doskonały sposób spędzania wolnego czasu i sport, ale również fajna przygoda w otoczeniu dzikiej przyrody i pięknych krajobrazów.

Właśnie taką przygodę można było przeżyć w sobotę, 5 maja podczas pierwszego w tym roku spływu kajakowego na trasie z Maczek do Trójkąta Trzech Cesarzy. Oficjalnemu otwarciu sezonu, na sosnowieckim odcinku Białej Przemszy, dopisała pogoda.

Warto wspomnieć, że tereny przy ujściu Białej Przemszy do Czarnej Przemszy były przed stu laty atrakcją turystyczną jako tzw. Trójkąt Trzech Cesarzy – miejsce, gdzie zbiegały się granice trzech mocarstw – pruskiego, austriackiego i rosyjskiego.

Organizatorami spływu było Stowarzyszenie „Młodzi wspólnie dla” z siedzibą w Sosnowcu, a także jednostka pomocnicza Rada Dzielnicy „Południe” i Rada Dzielnicy „Maczki”.

Polecamy także:

Kajakiem przez Zagłębie. Czy mieszkańcy będą mogli cieszyć się niezapomnianymi spływami?

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. na razie możesz wypożyczyć kajak ale musisz sobie go wziąć na dach bo nie jest zorganizowany przewóz kajaków …. oto cały sosnowiec coś zrobić szybko bez głowy, ale ważne że „coś” się dzieje
    polecam http://www.przemsza.pl – tu macie kajaki i profesjonalne podejście do tematu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here