To będzie prawdziwa gratka dla miłośników samochodów. W niedzielę, 30 września, po raz dziewiąty ulicami Sosnowca przejadą stare samochody. Wszystko w ramach kolejnej edycji ClassicMania.

ClassicMania (dawniej Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów) to impreza, która na stałe zapisała się już w kalendarzu sosnowieckich imprez. Ten jeden z największych i najbardziej prestiżowych zlotów pojazdów zabytkowych w Polsce. Wydarzenie to odwiedza średnio ok. 250-300 zabytkowych pojazdów z całej Polski i Europy.

W tym roku odbędzie się już jej dziewiąta edycja. Miłośnicy motoryzacji spotkają się 30 września. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 w parku Sieleckim. Tam odbędzie się prezentacja pojazdów.

– W planie m.in.: „Klasyczna Parada Niepodległości” – przejazd ulicami miasta – świętujemy obchody 100-lecia odzyskania niepodległości we właściwy dla miłośników zabytkowej motoryzacji sposób – podkreśla Ryszard Czerwiński, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Parada rozpocznie się o godz. 11:30 i około 12:00 dotrze do Designer Outlet Center (dawniej Fashion House – przyp. red.). Tam również na wszystkich czeka sporo atrakcji.

Samochody będą do dyspozycji publiczności przez około 4 godziny. W tym czasie będzie można sobie zrobić zdjęcie przy pojazdach, a także za zgodą właściciela w pojeździe, dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat danego samochodu oraz poznać jego historię.

Jak zapewniają organizatorzy, ClassicMania jest imprezą kulturalno-edukacyjną. Jej celem jest popularyzacja motoryzacji i promocja kultury technicznej, propagowanie walorów turystyczno-krajobrazowych regionu, a także popularyzacja motorowej turystyki krajoznawczej oraz pokazanie społeczeństwu motoryzacji sprzed kilkudziesięciu laty. Stąd też jej mobilny charakter.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here