Juan Manuel Serramalera nie poprowadzi już w tym sezonie dąbrowskiego MKS-u. Władze klubu rozwiązały z trenerem kontrakt.

Ostatnia ligowa porażka z Budowlanymi Łódź przelała czarę goryczy. Zarząd klubu z Dąbrowy Górniczej rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron z argentyńskim szkoleniowcem Juanem Manuelem Serramalerą.

– Dziękujemy trenerowi za te wszystkie lata spędzone w naszym klubie, za sukcesy jakie drużyna osiągnęła pod jego wodzą. Wspólnie doszliśmy jednak do wniosku, że przyszedł czas na zmiany. Trenerowi Serramalerze życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – powiedział Robert Koćma, prezes MKS-u.

Do końca sezonu 2016/2017 obowiązki pierwszego szkoleniowca pełnić będzie dotychczasowa asystentka trenera Magdalena Śliwa. Na ławce trenerskiej pomagać jej będzie Ireneusz Borzęcki.

Juan Manuel Serramalera prowadził Tauron MKS Dąbrowa Górnicza od sezonu 2014/2015 i w ostatnich latach w Orlen Lidze zajmował piąte i czwarte miejsce. W tym sezonie klub z dębowego miasta spisuje się jednak poniżej oczekiwań. Przez wypomnianą porażkę z Budowlanymi Łódź Zagłębianki zmniejszyły swoje szanse na znalezienie się w pierwszej czwórce dającej awans do półfinałów mistrzostw Polski.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza z dorobkiem 37 punktów plasuje się obecnie na piątym miejscu w Orlen Lidze i do czwartej drużyny z Developresu Rzeszów traci pięć oczek. Z kolei w Lidze Mistrzyń dąbrowianki znajdują się na trzecim miejscu w grupie C.

Dziś o godz. 18.00 w meczu piątej kolejki Ligi Mistrzyń, siatkarki Taurona MKS-u zmierzą się z francuskim zespołem St-Raphael Var VB.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here